w

Płatności Bitcoin z Google Glass

Bitcoin

Startup Eaze wypuścił właśnie publiczną betę swojej innowacyjnej aplikacji płatniczej. „Nod to Pay” został zaprojektowany na Google Glass i jego wczesną wersję można już ściągnąć bezpośrednio od developera.

Na razie aplikacja wspiera portfele z Blockchain i Coinbase, ale w planach są również są inne wersje. Ze względu na nietypowy interfejs użytkowania w Google Glass, autoryzacja płatności różni się nieco od typowej aplikacji na smartfona i wymaga czegoś więcej niż skinienia głową.

Najpierw użytkownicy musza połączyć swoje portfele skanując kody QR, następnie aktywować głosowo słowami „OK Glass, make a payment”. W tym momencie są wyświetlane dane przelewu i żeby je zatwierdzić należy dwukrotnie skinąć głową.

Ze względu na taki innowacyjny system autoryzacji Eaze chce wprowadzić dodatkowe zabezpieczenie pinem transakcji powyżej określonego limitu. Jak podkreślają sami twórcy Nod to Pay oferuje płatności w pełni bez użycia rąk.

„Jesteśmy dumni, że jako pierwsi stworzyliśmy globalny system płatności oparty o Google Glass. Od naszego przedstawienia produktu w lutym ciężko pracowaliśmy żeby udostępnić projekt publicznie. […] Dzięki integracji z Coinbase i Blockchain.info możemy także odpowiedzieć na potrzebę synchronizacji istniejących portfele zamiast tworzyć kolejne.”

Same okulary googla są nowatorskim produktem, i mimo że sam ich koncept istnieje o 2012 roku to dopiero teraz Google zdecydowało się wprowadzić produkt do sprzedaży w cenie 1500 USD. Wielu developerów używa tej nietypowej platformy w szerokim wachlarzu usług wliczając w to cyfrowe portfele, inteligentne zegarki czy inteligentne okulary. Nowoczesna waluta zdaje się idealnie wpasowywać w nurt tej technologii.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Bitcoiny

Bitcoin wkracza na rynek Indyjski

Bitcoin złoto

Pierwsza na świecie giełda bitcoin przyjmująca złoto