w

LOLLOL SuperSuper OMGOMG WTFWTF ZłośćZłość PłaczPłacz

10 rzeczy od których Bitcoin jest obecnie większy

O bitcoinowej manii, która ostatnio bardziej wydaje się przypominać szaleństwo, możemy już przeczytać niemal codziennie, zarówno na łamach portali poświęconych tematyce kryptowalut, jak i nawet na pierwszych stronach gazet lub w wieczornych wiadomościach nadawanych na popularnych programach telewizyjnych. Co pewien czas przewijają się nagłówki z informacją o biciu kolejnych rekordów przez kurs bitcoin – 8000 USD … 9000 USD … Ale chwila, na jakim etapie jesteśmy obecnie ()? Trudno już z tym wszystkim nadążyć. Pewne jest tylko jedno – tak naprawdę nikt nie wie co stanie się z bitcoin w przeciągu kilku najbliższych dni, tygodni, a nawet lat. Jednak już w tej chwili kapitalizacja Bitcoin wyprzedziła wiele popularnych firm, ludzi biznesu, a nawet państw. W tym artykule postaramy się nieco przybliżyć i uwidocznić Wam co, mając na względzie wycenę rynku Bitcoin, przerosła ta rewolucyjna kryptowaluta.

Większy, silniejszy, lepszy

W 1966 r. John Lennon wzbudził kontrowersje stwierdzając, że Beatlesi byli bardziej popularni niż sam Jezus. 51 lat później bitcoin z każdym kolejnym rokiem staje się coraz większy i bije kolejne rekordy popularności. Wyliczanie od czego Bitcoin jest większy może na pierwszy rzut oka wydawać się dziecinne. Można to porównać do dwóch pierwszoklasistów spierających się o to, czyj tata jest większy. Niemniej jednak takie zestawienie dostarcza użytecznych informacji na temat etapu rozwoju, w którym obecnie znajduje się Bitcoin oraz o tym, jak daleko zaszedł. Jest to również pomocny sposób kwantyfikacji wartości niematerialnych. Pierwszym znaczącym wyznacznikiem postępującego rozwoju Bitcoin był moment przekroczenia przez tę kryptowalutę dziennego wolumenu transakcji odbywających się w ramach Western Union.

To było cztery lata temu, kiedy bitcoin po raz pierwszy przekroczył psychologiczną granicę 1000 USD. Ten kamień milowy w kontekście dzisiejszych wycen wydaje się być obecnie osobliwy: kapitalizacja Bitcoin wzrosła w ostatnim tylko miesiącu o 100 miliardów dolarów. Ta cyfrowa waluta jest teraz oficjalnie potężniejsza niż kilka znamienitych instytucji, a nawet krajów.

PayPal

Bitcoin kilka tygodni temu przekroczył wycenę systemu płatności PayPal i powoli zmierza do pułapu, gdy podwoi rynkową wycenę firmy zajmującej się przetwarzaniem płatności internetowych.

McDonald’s

Najsłynniejsza na świecie firma oferująca jedzenie typu fast food ma kapitalizację wynoszącą 135 miliardów dolarów. Bitcoin przy obecnym kursie znacznie ją przewyższa.

IBM

Gigant zajmujący się przetwarzaniem danych jest wyceniany na 140 miliardów dolarów. Kapitalizacja Bitcoin jest obecnie większa o prawie 25 miliardów dolarów.

Disney

Obecna wartość wszystkich akcji Walt Disney wynosi 155 miliardów dolarów. Kto potrzebuje Disneylandu, skoro maożesz jeździć na bitcoinowym rollercoasterze?

General Electric

GE było niegdyś największą firmą na świecie. Obecnie zatrudniają prawie 300 000 pracowników. Bitcoin z kolei ma zero oficjalnych pracowników, a jednak jest wart kilka miliardów dolarów więcej.

Bill Gates i Jeff Bezos

Wartość majątku należącego do Billa Gates’a wyceniana jest na “zaledwie” 87 miliardów dolarów. Gdyby jednak filantrop nie przekazał 700 milionów akcji Microsoft oraz innych darowizn na cele charytatywne, byłby obecnie wart 150 miliardów dolarów. Kolejną osobą, która podobnie jak Gates, przekroczyła wartość 100 miliardów dolarów, jest Jeff Bezos. Aktywa CEO firmy Amazon stawiają go na równi z rynkiem kryptowalutowym, z wyłączeniem Bitcoin i Bitcoin Cash.

Całkowita podaż waluty w Danii

Zestawiając Bitcoin w indeksie biorącym pod uwagę całkowitą ilość gotówki w obiegu (banknoty i monety) oraz depozyty wyrażone w odpowiadających im walutach krajowych, plasuje się obecnie na 27 miejscu, wyprzedzając Danię i zrównując się z Wenezuelą.

135 spośród 191 krajów świata

Bitcoin obecnie znajduje się pomiędzy PKB Kazachstanu i Kataru. W jego zasięgu znajdują się kolejno: Rumunia, Grecja, Czechy i Nowa Zelandia.

Największa Giełda Finansowa w Korei

Kolejne porównanie dotyczy koreańskiej giełdy Kosdaq, tym razem w odniesieniu do całkowitej kapitalizacji rynku kryptowalut. Niemniej jest to kolejny kamień milowy; Wyszystkie kryptowaluty są obecnie wyceniane na 300 miliardów dolarów. Tym samym rynek ten jest wart 25 miliardów dolarów więcej niż aktywa wyceniane na koreańskim odpowiedniku giełdy Nasdaq. Rynek kryptowalut jest także wart 50 miliardów dolarów więcej niż Visa.

Chociaż dość przyjemnie i emocjonująco jest obserwować wzrost kursu bitcoin, ważne jest, aby jednak nie dać się ponieść emocjom.

Jeśli jesteś nowicjuszem w świecie Bitcoin i innych kryptowalut, zacznij oszczędzać, dokonuj transakcji i wykorzystuj je do przekazywania wartości. Tylko wtedy zaczniesz doceniać prawdziwą wartość bitcoin i innych kryptowalut.

Czy myślisz, że bitcoin nadal może utrzymać swój niewyobrażalny trend wzrostowy? A może uważasz, że znaczna korekta jest nieunikniona? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Jeden komentarz

Sprzedaż bitcoin i kryptowalut a kasa fiskalna

Bitcoin i inne kryptowaluty a podatek VAT od towarów i usług