w

Nowa odsłona giełdy BitBay

Bitcoin Laptop

Od niedawna użytkownicy giełdy BitBay mogą korzystać z nowej odsłony platformy, rozszerzonej o wiele interesujących funkcjonalności. Programiści dopieścili i udoskonalili również dobrze już znane opcje dostępne na giełdzie od momentu jej premiery, czyli 2014 roku. Na temat nowych zmian rozmawiamy z prokurentem giełdy, Sylwestrem Suszek.

Dlaczego zdecydowaliście się wejść na rynek Bitcoin oraz jak i w jakich okolicznościach powstał pomysł stworzenia giełdy?

Początkowo jeden ze wspólników firmy prowadził swoje wykopalisko Bitcoinów i chciał je wymienić na Litecoin korzystając z giełdy rodzimej. Szukał więc serwisu, który mu to umożliwi, a ponadto pozwoli na wymianę BTC i LTC na PLN oraz USD, bez konieczności korzystania z pośredników. Szybko okazało się, że takiej usługi po prostu nie ma na naszym rynku. Stąd, w 2013 roku, pojawił się pomysł stworzenia giełdy BitBay, która miała zapełnić tą lukę.

Ile trwały prace nad stworzeniem giełdy od momentu napisania pierwszej linijki kodu do jej debitu?

Prace nad powstaniem BitBay trwały 7 miesięcy. Przez ten czas giełda przeszła przez dziesiątki testów, aby zagwarantować bezawaryjne funkcjonowanie systemu.

Jakie cele przyświecały pracom podczas tworzenia giełdy?

Naszym celem było stworzenie intuicyjnej i szybkiej giełdy BTC i LTC, zapewniającej użytkownikom najwyższy komfort i bezpieczeństwo dokonywania transakcji.

Co wyróżnia Was na tle konkurencyjnych giełd działających w Polsce?

Najważniejszymi wyróżnikami BitBay są wysoka jakość obsługi klienta oraz bezpieczeństwo. Jako jedyna giełda posiadamy biuro obsługi klienta, które miesi się w Katowicach i jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych kryptowalutami. Oferujemy również całodobowy support oraz możliwość bezpośredniej rozmowy z naszym konsultantem poprzez czata na stronie bitbay.net. W kwestii zapewnienia bezpieczeństwa użytkowników, musimy pokreślić, że BitBay jest firmą zarejestrowaną w Polsce z kapitałem zakładowym w wysokości 100 000 zł. Co więcej, 100% środków naszych klientów jest ulokowanych na w zaszyfrowanych zimny portfelach, które uważane są za najbezpieczniejszą formę przechowywania kryptowalut. Ponadto BitBay jest jedną z nielicznych polskich giełd oferujących możliwość szybkich wpłat i wypłat nie tylko w PLN, ale i w USD i EUR, a także wymianę LTC/BTC.

Istotnym udogodnieniem jest również możliwość pobrania pełnej historii konta BitBay w postaci pliku pdf, na przykład na potrzeby kontaktu z Urzędem Skarbowym.

Korzystacie z narzędzi bezpieczeństwa oferowanych przez firmę Rublon Michała Wendrowskiego, która tworzy rozwiązania oparte m.in. o dwuskładnikowe uwierzytelnianie. W jaki sposób chronią one bezpieczeństwo użytkowników giełdy?

Jako jedyna giełda od samego początku wprowadziliśmy dwuskładnikowe uwierzytelnianie, aby w ten sposób zwiększyć bezpieczeństwo naszych klientów podczas korzystania z platformy. Rozwiązanie Rublon w wersji mailowej doskonale sprawdza się w tej roli, ponieważ jest dostępne dla wszystkich użytkowników (w wersji mobilnej Rublon koniecznej jest posiadanie smartphona). Użytkownik przy logowaniu się do giełdy z nowego urządzenia otrzymuje e-mail z prośbą o uwierzytelnienie logowania. Dzięki temu kradzież loginu i hasła do giełdy nie oznacza już dla naszych klientów niebezpieczeństwa utraty środków.

Jakie dodatkowe zabezpieczenia oferuje BitBay?

Umożliwiamy klientom włączenie dodatkowych form zabezpieczenia konta, do których należą Google Authenticator, aplikacja mobilna Rublon oraz powiadomienia e-mail

Czy planowana jest ekspansja na rynki zagraniczne?

Jednym z kluczowych celów BitBay jest ekspansja na rynki zagraniczne. Obrót kryptowalutami w Europie Zachodniej oraz Stanach Zjednoczonych gwałtownie przyspiesza, dlatego już teraz zdecydowaliśmy się na nawiązanie współpracy z serwisem OKpay, za pośrednictwem którego umożliwiamy naszym klientom dokonywanie szybkich wpłat i wypłat w walutach zagranicznych – USD oraz EUR.

Co powinno się stać, aby Bitcoin stał się popularny i zaczął być używany przez przeciętnego Kowalskiego?

Przede wszystkim większy nacisk powinien zostać położony na edukację, organizację spotkań oraz zwiększanie zainteresowania kryptowalutami wśród polskich mediów. Wzorem krajów zachodnich powinna się również zwiększyć liczba firm, sklepów online i offline oraz punktów usługowych akceptujących płatności w kryptowalutach. Z pewnością przyczyni się do wzrostu rozpoznawalności oraz wiarygodności waluty Bitcoin w oczach Polaków.

Oferujecie program partnerski dla zainteresowanych użytkowników. Możecie powiedzieć na ten temat coś więcej?

Z naszego programu partnerskiego może skorzystać każdy użytkownik BitBay (osoba fizyczna lub firma), dysponujący własną stroną internetową. Po zalogowaniu do naszej giełdy wystarczy wypełnić zgłoszenie do programu. Potwierdzenie o aktywacji uczestnictwa w programie zostanie przesłane na adres e-mail jeszcze tego samego dnia. Następnie, każdy partner otrzymuje swój niepowtarzalny link referencyjny oraz bogaty pakiet materiałów promocyjnych, dzięki którym będzie mógł polecać naszą giełdę znajomym, cztelnikom lub klienom i zarabiać 20% procent prowizji pobieranej z tytułu dokonywanych przez nich transakcji na giełdzie. Należy przy tym zaznaczyć, że 20% stanowi wartość wyjściową, możliwe jest jej zwiększenie, zależnie od aktywności uczestnika. Partner może stale monitorować swoje wynki dzięki intucjnemu panelowi pogramu partnerskiego, który zawiera szczegółowe informacje o liczbie i obrocie użytkowników zarejestrowanych za porśrednictwem linku referecyjnego oraz naliczonych prowizjach. Panel umożliwia również dokonywanie wypłat z programu. Płatności będą dokonywane w walucie, w której przyznano prowizję. Wypłata środków z konta Programu Partnerskiego przekierowuje je na konto uczestnika na giełdzie BitBay.

Jakie zmiany zostały wdrożone przy okazji premiery BitBay 2.0?

Przede wszystkim zmianie uległ wygląd platformy oraz wykresów. Udało się również skrócić czas ładowania serwisu dzięki pełnej optymalizacji . Dodaliśmy także możliwość handlowania z botem. Jest to opcja pozwalająca na wystawienie na giełdzie ofert sprzedaży/kupna po kursie, który nie jest w danym momencie dostępny. wystawienie oferty o wartości, która w danym momencie nie jest dostępna na koncie użytkownika. Poszerzyliśmy również listę operatorów płatności online o serwis Transferuj (szybkie wpłaty PLN) oraz Okpay (szybkie wpłaty i wypłaty w USD i EUR). Naszym użytkownikom umożliwiliśmy również przeglądanie pełnego orderbook.

Czy planujecie wprowadzić na giełdę możliwość handlowania innymi kryptowalutami poza obecnie dostępnymi Bitcoin i Litecoin?

Pozostajemy otwarci na sugestie naszych klientów i nie wykluczamy wprowadzenia nowej kryptowaluty w przyszłości.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Bitcoin złoto

Największe instytucje bankowe inwestują w Bitcoin przekazując 75 milionów dolarów na rozwój Coinbase

Moneta Bitcoin

John McAfee kandydatem na prezydenta USA