w

Niemiecki start-up szuka funduszy na stworzenie energooszczędnej koparki

Bitcoin Mining

Niemiecki star-up szuka funduszy na stworzenie wydajnego układu, który zmniejszyłby zużycie prądu o połowę w porównaniu do obecnych koparek. Firma została nazwana CoinBau AG (wcześniej ASICrising GmbH), a jej zespół uważa, że udało im się połączyć dużą moc obliczeniową z dobrym chłodzeniem i minimalnym zużyciem prądu.

Układ nazywa się Wolfblood Extreme Efiiciency i zużywa jedynie 0,19J/Gigahash. Dla porównania – obecnie najbardziej oszczędne koparki na rynku zużywają 0,37J/GHS. Jednak największą wadą niskonapięciowych układów ASIC jest ich zawodność – efekt uboczny pracy procesora z bardzo niskim napięciem. CoinBau AG, wraz z firmą RacylCs GmbH zajmującą się projektowaniem układów, twierdzą, że stworzyli oprogramowanie, które obsługuje najniższe możliwe napięcie dla indywidualnych układów w bitcoinowych farmach. Uważają, że zwiększa ono niezawodność i optymalizuje zużycie energii.

Rainer Böhme, profesor ekonomii i informatyki na Uniwersytecie w Münsterze powiedział, że projekt CoinBau AG jest „dużym krokiem, ale nie przełomowym”. Oczywiście któregoś dnia wszystkie układy staną się bezużyteczne – im wydajniejsze pojawiają się na rynku, tym większa jest złożoność bitcoinowych algorytmów. W którymś momencie koszty energii będą przekraczać wartość wykopanych bitcoinów.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Bitcoin Laptop

Shift pracuje nad hybrydową kartą debetową

Wykres Bitcoin

Giełda Kraken zamierza wkroczyć na japoński rynek