w

Braintree podejmuje współpracę z Coinbase

Ekosystem Bitcoin

W zeszłym miesiącu pojawiła się wiadomość, że filia eBaya Braintree prowadzi rozmowy z Coinbase na temat wprowadzenia bitcoinowych płatności do swojej sieci. Dziś już wiemy, że rozmowy poszły po ich myśli i udało im się nawiązać współpracę.

Braintree zajmuje się biznesowym przetwarzaniem płatności, a z ich usług korzystają takie firmy jak Uber, Airbnb i Github. Integracja z bitocinem pozwoli ich klientom na przyjmowanie kryptowalut z szerokiego zakresu urządzeń. Wg Coinbase „deweloperzy z Coinbase i Braintree przez kilka następnych miesięcy będą wspólnie pracować nad ukończeniem integracji.”

Dzięki Coinbase klienci Braintree uzyskają wszelkie korzyści związane z przyjmowaniem bitcoinowych płatności, wliczając 1% opłaty transakcyjne (do 1 mln USD w bitcoinowych sprzedażach) bez dodatkowych kosztów i dodatkową ochronę przed załamaniem waluty dzięki opcji Coinbase Instant Exchange (natychmiastowej wymiany).

Tradycyjni operatorzy płatności zaczynają zdawać sobie sprawę z korzyści jakie daje udział w bitcoinowym rynku – a bierze się to stąd, że coraz więcej ludzi jest zainteresowanych cyfrową walutą.

Największy konkurent Coinbase – BitPay – również podjął współpracę z tradycyjnymi operatorami. Na początku sierpnia porozumieli się z Global Payments, a pod koniec tego samego miesiąca stali się partnerem technologicznym Demandware.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Bitcoiny

Prestiżowe uczelnie w USA oferują bitcoinowe kursy

Moneta Bitcoin

Satoshi Nakamoto znowu się odezwał