w

Dell realizuje zamówienie za 50 tys. dolarów w bitcoinach

Ekosystem Bitcoin

Na początku miesiąca CEO Della, Michael Dell, poinformował o kliencie, który zamówił sprzęt za 50 tys. dolarów w bitcoinach. Wszyscy przypuszczali, że za kwotę ok. 85 BTC zostało zakupionych co najmniej kilka serwerów. Okazało się, że klient zakupił nie kilka serwerów, lecz tylko jedną sztukę – wartą całe wydane kryptowaluty.

Eric Calouro z newsBTC.com otrzymał prywatny e-mail z potwierdzeniem zakupu na 1 serwer PowerEdge. Dane klienta są nieznane, ale w liście zawarł interesujące informacje:

Planujemy kupić ich znacznie więcej. Zostaną przeznaczone na projekt związany z bitcoinem, który wystartuje niebawem i nie jest związany z miningiem.

85 BTC za jeden serwer nie jest byle jaką kwotą. Jest to ulepszony model PowerEdge E920, którego cena zaczyna się od 10 tys. dolarów. W dalszej korespondencji klient napisał:

Chcemy zasilić nasz serwis najlepszym sprzętem na rynku. Zakupiony serwer wspiera 60 procesorów Intel E7, 6TB pamięci RAM, 24 dyski HDD i wiele więcej. Co najmniej jeden, lub dwa, będzie w każdym centrum danych, które są rozmieszone w strategicznych miejscach na całym świecie. Początkowa cena serwera była znacznie wyższa, ale Dell oferuje dobre rabaty i promocje.

Niestety klient nie udzielił szczegółów na temat projektu. Powiedział jedynie, że „przetwarzanie w chmurze nie jest możliwe dla 95% zadań w ich projekcie”. Za to cena serwera wskazuje, że został on zaprojektowany dla sieci wymagającej dużego obciążenia. Pozostało nam czekać jak duży (i interesujący) będzie to projekt.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Bitcoin złoto

Air Lituanica – kolejne linie lotnicze przyjmujące bitcoina

Bitcoin Laptop

Rosyjscy hackerzy wykorzystują konflikt na Ukrainie do kradzieży bitcoinów