w

Gigant rezerwacji podróży online akceptuje bitcoiny

Bitcoin Laptop

Expedia.com, największy portal do rezerwacji miejsc online, oficjalnie ogłosił przyjmowanie bitcoinów, jako formę płatności za rezerwację hoteli. Siedziba firmy znajduje się w Bellvue Washington, działają w ponad 30 krajach, a i ich całkowity dochód w roku 2013 wyniósł prawie 5 miliardów dolarów.

Początkowo, firma będzie przyjmować bitcoiny tylko za rezerwację hoteli, ale usługi takie jak wynajęcie samochodu lub rezerwacja biletu, najprawdopodobniej również dołączą do oferty.

Czy korzystasz z bitcoina? Jesteśmy podekscytowani mogąc ogłosić, że bitcoin może być użyty jako zapłata za rezerwację hotelu.

Nowa forma płatności jest możliwa dzięki współpracy Expedii z Coinbase, wysoko cenionej firmie zajmującej się płatnościami i portfelami bitcoin.

„Jesteśmy zadowoleni ze współpracy z Expedia.com i witamy ich w rosnącej społeczności firm, które myśląc przyszłościowo, zaakceptowały bitcoina jako formę płatności,” powiedział Fred Ehrsam, współzałożyciel Coinbase. Dalej powiedział:

Przyjmując bitcoina jako formę zapłaty, Expedia dotrze do szerszego grona klientów, dając im szanse na rezerwacje hoteli na całym świecie, a wszystko w szybki i prosty sposób.

Wiceprezes Expedia Global Product, Michael Gulmann, także wydał oświadczenie, odnoście ostatnich aktualizacji w systemie płatności:

Expedia jest na unikalnej pozycji, jako jedna z największych firm rezerwacji online, pomaga w planowaniu podróży naszym klientom, dzięki przyjęciu najnowszych technologii płatności.

Żeby ułatwić zaznajomienie z kryptowalutą, Expedia odsyła do ich oficjalnego bloga, gdzie można przeczytać artykuł „Jak zapłacić bitcoinami za podróż na Expedia.com”.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Płatności Bitcoin

Malezyjski gigant e-commerce akceptuje Bitcoiny

Moneta Bitcoin

Rząd USA szykuje się do sprzedaży 30 tys. BTC: cena spada poniżej $600