w

LOLLOL OMGOMG SuperSuper WTFWTF ZłośćZłość PłaczPłacz

Prawdopodobnie wyciekły dane 5 milionów użytkowników Google

Bezpieczeństwo

Podejrzewa się, że loginy i hasła ponad 5 milionów użytkowników Google zostały skradzione i ujawnione na rosyjskim forum Bitcoin. Wg IBT (International Business Times) co najmniej 60% z nich jest aktywnych, ale zdecydowana większość należy do użytkowników posługujących się językiem rosyjskim. Kilku ludzi z anglojęzycznych państw również zgłosiło swą obecność na liście. Cała sytuacja wyszła na jaw, gdy link do wykradzionej bazy danych pojawił się na hackerskim forum Reddita.

Dane te mogą być użyte do włamania na konta zarejestrowane w Google, czyli np. Gmail i YouTube. Cała baza została umieszona w jednym pliku tekstowym na rosyjskim Bitcoin Security Forum, gdzie użytkownik tvskit jako pierwszy zasugerował poważny wyciek z bazy danych Google. O domniemanym włamaniu rzecznik Google powiedział:

Nie mamy żadnych dowodów, że nasze systemy zostały naruszone, ale zawsze gdy pojawiają się takie informacje, podejmujemy kroki w celu ochrony danych naszych użytkowników.

Jeśli dane nie zostały wykradzione prosto z serwerów Google, mogły zostać zebrane z komputerów z zainstalowanym złośliwym oprogramowaniem. Google posiada teraz ponad 540 aktywnych użytkowników i ostrzega wszystkich przed podejrzaną działalnością na ich kontach – np. logowanie lub zmiana hasła z nieznanych miejsc i urządzeń.

Użytkownicy zaniepokojeni bezpieczeństwem swojego konta, nie powinni odwiedzać stron z ww. bazą danych, ponieważ może to otworzyć hackerom kolejną drogę do kradzieży. Co najciekawsze – cały przeciek pojawił się dzień po kradzieży 6 milionów kont rosyjskiego dostawy internetu Mail.ru.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Moneta Bitcoin

Satoshi Nakamoto znowu się odezwał

Bitcoin Laptop

FBI ujawnia jak zamknęli SilkRoad