w

Darmowy prąd przez 10 godz/dobę – Czy polskie kopalnie kryptowalut są w stanie to wykorzystać?

Koparki Bitcoin

Jak wiadomo- wykopywanie większości kryptowalut wiąże się z obowiązkiem posiadania komputerów mający wysoką moc obliczeniową, oraz dużym kosztem energii elektrycznej.

Firma Duon – przedstawiła w tym tygodniu swoją nową ofertę- umożliwiając dostarczanie darmowego prądu przez 10 godz/dobę do końca 2014 roku!

Warunkiem skorzystania z tej promocji- jest podpisanie z firmą umowy obowiązującej przez 3 lata. Darmowy prąd, bez żadnego limitu zużycia, będzie udostępniany w wyznaczonych porach (tzw. „happy hours”- czyli nic innego niż oferta dwustrefowa popularnych dostawców), tj: 13-15 oraz 22-6. Poza wyznaczonymi godzinami „happy hours”, cena prądu wynosić będzie 0,35 gr za kWh do końca roku 2014. Na czym więc zarabiać będzie Duon?

Porównajmy to do oferty innych dystrybutorów prądu, np:

Tauron: prąd w taryfie jednostrefowej, kosztuje 0,31 zł za kWh (przez cała dobę), ale można też wziąć prąd z taryfą dzienną za 0,36 zł za kWh i nocną za 0,25 kWh.

Z obliczeń wynika że Duon w pierwszy roku jest bezkonkurencyjny. Mniej przyjemna oferta staję się dopiero w kolejnych dwóch latach (przypominamy że obowiązuje nas umowa 3 letnia). W roku 2015 za prąd zapłacić musielibyśmy po 0,45 zł za kWh, czyli znacznie powyżej obecnych stawek rynkowych. Natomiast  w 2016 r. cena wzrośnie nawet do 0,47 zł za kWh.
Wyznaczone godziny „happy hours” wiązać się będą w 2015 i 2016 rokiem z kosztem wysokości 0,13 zł za kWh.
Więcej szczegółów oferty można poznać na : www. duon.pl

Czy górnicy kryptowalut są w stanie przeliczyć swoje zużycie energi? I wykorzystać ofertę?

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Bitcoin Laptop

Tiger Direct, przekroczył obrót 1 mln $ sprzedaży w Bitcoin na swoim sklepie internetowym

Wykres Bitcoin

Polska giełda Bitcurex znów działa