w

BitPay przedstawia nowy portfel multisig w wersji beta

Płatność Bitcoin

W dniu dzisiejszym, BitPay ogłosił wprowadzenie nowego portfela multisig (multi-signature), któremu nadano nazwę Copay. Firma już wcześniej zapowiadała projekt, ale teraz posiada on własną stronę Copay.io, która jest obecnie w fazie beta.

Technologia multisig zapewnia, że transakcje są chronione w najwyższym porządku, wymagając wielokrotnych sygnatur/potwierdzeń zanim fundusze zostaną przeniesione. Copay może być używany na wiele sposobów np. przez rozszerzenia Chrome i Firefox, jak i w wersji online na stronie internetowej. Oczywiście oprogramowanie jest w wersji beta, więc w niektórych miejscach można spodziewać się błędów.

Na oficjalnym blogu BitPay’a można przeczytać:

Pracowaliśmy w BitPay nad działającym portfelem multisig, by pomógł nam w zarządzaniu funduszami firmy i zdecydowaliśmy, że powinien być dostępny dla każdego i rozwijany przez wszystkich. Copay jest zbudowany na bitcore (niezwykle udany open source bitcoin stack). Używa także Insight, open source block chain explorer i API. Copay wymaga używania zaufanego węzła dla zapytań łańcucha bloków. W celu promowania decentralizacji, spróbowaliśmy stworzyć najłatwiejszy sposób na stworzenie własnego serwera Insight i zachęcić ludzi do tworzenia własnych.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Moneta Bitcoin

Zwycięzca aukcji 30000 Bitcoinów (z Silk Road) – Tim Draper

Bitcoin

Francja planuje wprowadzić jasne zasady użytkowania bitcoina