w

Pierwsza na świecie giełda bitcoin przyjmująca złoto

Bitcoin złoto

Powstało już wiele punktów w których można kupić złoto za Bitcoiny, ale do tej pory nie można było kupić kryptowalut za złoto. Teraz użytkownicy QuadrigaCX pozwala na handel CAD, USD, XBT ( Bitcoin) oraz XAU (złoto). Użytkownicy mogą zarówno wpłacać i wypłacać złote sztabki, osobiście lub wysyłkowo.

Założyciele Mike Patryn i Gerald Cotten chcieli zapewnić nietypową usługę wymiany Bitcoin która by się nie opierała o banki czy waluty fiat.

Inne giełdy pozwalają na handel miedzy kryptowalutami, chcieliśmy dostarczyć coś nowego.[…] Jako że mieliśmy już doświadczenie w handlu złotem, nie było trudnym dodaniem wymiany XBT/XAU do naszej strony

QuadrigaCX jest drugą Kanadyjską giełdą i pierwszą która wprowadziła Litecoiny. Założyciele portalu mają duży wkład w społeczność Bitcoina w Vancuver będąc dyrektorami Bitcoin Cooperative, a bankomaty połączone z ich giełdą można zobaczyć w wielu punktach miasta.

Jako że jest to druga pod względem volumenu giełda na lokalnym rynku, zaraz po VirtEx, ciężko jest im zdobyć klientów operujących większymi środkami, jednak dzięki ich pomysłowości i ciekawym akcjom ich popularność cały czas rośnie.

Firma pokłada duże nadzieje w nowym pomyśle zwracając uwagę że złoto w przeciwieństwie do kryptowalut posiada swoją wewnętrzną wartość, jest odporne na technologiczne trendy i nie można nim przeprowadzać arbitrażu. Zapewniają również że mają doświadczenie w przechowywaniu takich środków i są w pełni wiarygodną jednostką.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Bitcoin

Płatności Bitcoin z Google Glass

Bitcoin Laptop

Znikający portfel w chrome – Google uspokaja