w

Rosja może całkowicie zakazać płatności Bitcoin

fot. Pixabay

Już nie powinien dziwić nas fakt, że Rosja stale zmienia swoje stanowisko wobec Bitcoin i innych kryptowalut. Minął zaledwie miesiąc odkąd Twórca Ethereum, Vitalik Buterin z entuzjazmem podpisał porozumienia z rosyjskimi bankami państwowymi, w celu nawiązania partnerstwa z Ethereum ().

Nagle wydaje się, że Rosja może zakazać płatności Bitcoin ().

Rosyjski wiceminister finansów, Alexey Moiseev powiedział dziennikarzom, że kryptowaluta prawdopodobnie zostanie zakazana, zwłaszcza z uwagi na jego niestabilną historię, zagrożenia dla konsumentów i potencjalne problemy z atakami hakerskimi. W wywiadzie powiedział:

“Nie ma wątpliwości, że płatności będą zakazane. Moim zdaniem w kraju, w którym miliony osób padło ofiarą licznych piramid finansowych, niemożna dopuścić do sytuacji, w której obywatele sprzedają mieszkania, aby pozyskać środki na inwestycje w kryptowaluty.”

Pomimo mocnych wypowiedzi ze strony wiceministra finansów, inni członkowie Dumy podjęli nieco mniej zdecydowane i potępiające stanowisko.

W osobnym wywiadzie Anatolij Aksakow, szef Dumy Państwowej dla Komitetu ds. Rynku Finansowego, jasno stwierdził, że nie podjęto decyzji o wprowadzeniu żadnego kompleksowego rozwiązania w tych kwestiach. Dziennikarzom przekazał:

“Dyskusje będą kontynuowane. Bądź co bądź bez wątpienia istnieje ten rynek, rozwija się bardzo szybko i istnieją pewne zalety tych rozwiązań, które mogą być wykorzystane. Mam na myśli zalety związane z przyciągnięciem inwestycji do projektów poprzez ICO. Mam pozytywne nastawienia, ale istnieje też inny punkt widzenia. Aby podjąć decyzję, konieczny będzie konsensus.”

Niezależnie od tego, czy wygra bardziej prostolinijny Moiseev, czy też polityczny Aksakow, na ostateczną decyzję trzeba będzie jeszcze poczekać. Niewątpliwie dyskusja o to, jak poradzić sobie z kryptowalutami w Rosji nadal będzie trwała. Rosja może stać się swoistym sprawdzianem odnośnie tego, czy rząd w ogóle może zakazać Bitcoin.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Jeden komentarz

Bitcoin Laptop

Strony Showtime wykorzystywały skrypt potajemnie kopiący kryptowalutę

Globalna burza wokół koncepcji ICO