w

Google i Yahoo wprowadzili notowania Bitcoina

Wykres Bitcoin

Pisaliśmy już, że Bing wyprzedził już jakiś czas temu Google i wprowadził notowania już wcześniej, teraz przyszła kolej na Giganta.

Google Finance wprowadziło usługę śledzenia ceny Bitcoina. Można na bieżąco sprawdzić jego wartość w najpopularniejszych walutach takich jak dolary, funty, jeny czy euro oraz dane historyczne. Decyzja ta zapadła zaraz po wprowadzeniu przez Yahoo podobnej funkcjonalności, a agencja Bloomberga zrobiła to już w kwietniu.

Google oferuje proste w obsłudze środowisko, możemy z łatwością konwertować aktualne wartości na wiele różnych walut fiat. Szefowie koncernu nie odrzucają także możliwości wprowadzenia częściowej akceptacji kryptowalut, co mogło by się stać chociażby dzięki niedawno powstałemu startupowi tworzącemu portfel na google glass.

Z kolei Yahoo umożliwia śledzenie ceny jedynie w dolarach amerykańskich. Możliwość ta została wprowadzona po wielu życzeniach klientów.

„Dodaliśmy Bitcoin do Yahoo Finance, ponieważ sądzimy, że nasi użytkownicy są tym zainteresowani – adopcja Bitcoina staje się powszechna i czujemy, że to ważne dla nas i naszych użytkowników.”

Z Yahoo Finance korzysta miesięcznie ponad 37 mln unikalnych użytkowników. A jako, że Apple opiera się na ich danych, fani nadgryzionego jabłka od teraz też mogą być na bieżąco.

Obecnie wszystkie największe instytucje na świecie zaczynają uznawać kryptowaluty za popularny środek spekulacyjny. Jednak mimo zapowiedzi, jak dotąd żadna firma nie umożliwiła handlu klientom instytucjonalnym, takim jak fundusze, banki czy inwestorzy giełdowi.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Bitcoin Mining

CEX.io osiągnęło 51% mocy sieci, bezpieczeństwo Bitcoina zagrożone, Bit Fury zmienia kopalnie

Bitcoin

Poradnik: pozyskiwanie bitcoinów dla początkujących