w

ZłośćZłość LOLLOL PłaczPłacz OMGOMG WTFWTF SuperSuper

Rosyjskie władze zablokują dostęp do giełd kryptowalut

fot. Pixabay

Rosyjski bank centralny prowadzi działania mające doprowadzić do zamknięcia dostępu do internetowych platform umożliwiających handel kryptowalutami.

Agencja Reuters poinformowała dzisiaj, iż Bank Rosji razem z prokuratorem generalnym kraju starają się zablokować dostęp do wszystkich giełd, które oferują Rosjanom możliwość kupowania i sprzedania kryptowalut.

“To oczywiste, że rosnące zainteresowanie piramidą finansową sprzyja wysokiemu zwrotowi z inwestycji”. To słowa wypowiedziane podczas międzynarodowego forum finansowego w Moskwie przez jednego z zastępców szefa banku centralnego, Siergieja Szvetsova. Shvetsov dodał, że takie określenie jest wynikiem “obserwowania dynamiki wzrostu cen bitcoin w ciągu ostatnich dwóch lat”.

Dyskusja o tym, jak poradzić sobie z kryptowalutami w Rosji na nowo rozgorzała w 2017 r. i od początku tego roku różne podmioty wygłaszały sprzeczne ze sobą opinie co do ich przyszłości.

Rozporządzenie ma obowiązywać jeszcze przed końcem tego roku. Tymczasem według Shvestova nie tylko prywatni inwestorzy, ale także sektor biznesowy stają wobec “zbyt dużego ryzyka” w przypadku instrumentów finansowych związanych z kryptowalutami.

Shvestov wyraził również opinię, iż instrumenty finansowe oparte na kryptowalutach są “niemożliwe do przyjęcia” i należy podjąć wszelkie środki, które prowadzić będą do “ograniczenia” możliwości interakcji rosyjskiego rynku wewnętrznego z tego typu narzędziami.

Zamiar blokowania dostępu do giełd kryptowalutowych wynika również z szeregu ostrzeżeń jakie władze rosyjskie wydały w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Aleksey Moiseev, wiceminister finansów w Rosji powiedział we wrześniu, że spodziewa się, iż w najbliższym czasie rosyjskie ustawodawstwo zdecyduje się na zakaz płatności dokonywanych w kryptowalutach. Na podobne tendencje wskazuje również nieco wcześniejsza wypowiedź wiceprezesa Banku Rosji, Dmitrija Skobelkina, który dla Bloomberg wypowiedział się, iż “Chiny nie uznają kryptowalut jako formy płatności i zabraniają koncepcji ICO. Nasze poglądy są całkowicie zbieżne”.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Jeden komentarz

Rządy chcą tworzyć krajowe systemy tożsamości w oparciu o blockchain

Władimir Putin: Kryptowaluty stanowią poważne zagrożenie