w

LOLLOL OMGOMG SuperSuper WTFWTF

Coinbase najpopularniejszą aplikacją w Apple App Store

Niebywały sukces Bitcoin podsycany przez nieustannie rosnący kurs sprawił, że aplikacja Coinbase znalazła się na szczycie listy najbardziej popularnych aplikacji w App Store. Fakt ten dowodzi, iż Bitcoin staje się coraz bardziej popularnym aktywem finansowym również wśród zwykłych użytkowników smartfonów.
Aplikacja iOS należąca do jednej z najbardziej popularnych giełd Coinbase jest obecnie najpopularniejszym hasłem wyszukiwanym w App Store.

W ubiegłym tygodniu rodziny w USA zebrały się przy świątecznych stołach, aby celebrować Święto Dziękczynienia. Podobnie jak w poprzednich latach, była to świetna okazja, aby w wielu domach poruszyć tematy związane z Bitcoin i kryptowalutami. Z pewnością wielu entuzjastów Bitcoin () starało się nieco przybliżyć swoim najbliższym fenomen nieustannie rosnącego kursu Bitcoin oraz innych kryptowalut. W poprzednich latach temat Bitcoin był ściśle związany z danymi demograficznymi, które wskazywały, iż typowy użytkownik kryptowalut wywodzi się z hermetycznego środowiska libertarian/anarchokapitalistów lub jest pracownikiem IT, bądź sektora finansowego.
Warto zauważyć, że Bitcoin pomimo biegu lat, nadal nie ma żadnej reprezentatywnej demografii, która odpowiadałaby jakiejkolwiek innej istniejącej gospodarce. Początkowo systemem Bitcoin interesowali się hakerzy i programiści, zaraz po nich dołączyli libertarianie, narkomanami i anarchiści. Napływ kapitału spowodował, że cena Bitcoin znacznie wzrosła, przyciągając tym samym hazardzistów, handlowców i spekulantów. Na każdym z tych etapów pojawiali się również przedsiębiorcy, którzy dodatkowo stymulowali rozrost ekonomii i ekosystemu Bitcoin.
Obecnie Bitcoin jest na etapie kiedy to zwykli „dzienni konsumenci” przekonują się coraz bardziej do koncepcji Bitcoin i ich przyrost jest proporcjonalny do rosnącej liczby przedsiębiorców, którzy zaczynają oferować zwykłe towary i usługi za bitcoiny. To wszystko powoduje kolejną ekspansję popytu, podkręcaną nieustannie przez zwykłych spekulantów. Bitcoin tym samym coraz bardziej przypomina dojrzałą i w pełni funkcjonującą gospodarkę i samowystarczalny ekosystem (choć z pewnością nadal znajduje się w bardzo wczesnej fazie rozwoju). Z tych względów demografia użytkowników Bitcoin nadal pozostaje dosyć zmienna, a same zmiany zachodzą dość dynamicznie.

W momencie nadejścia świątecznego urlopu, cena bitcoin stale oscylowała wokół rekordowego poziomu, jednak w ciągu kilku następnych dni kurs poddał się znacznym wzrostom. Od czasu Święta Dziękczynienia cena bitcoina wzrosła o około 1600 USD, być może po części z powodu napływu nowych inwestorów wchodzących na rynek krypto po świątecznych rozmowach przy stole. Wszak wpływ tej oddolnej ewangelizacji bitcoinowej jest niemożliwy do zmierzenia, jednak ta teoria jest poparta mocnym faktem; Otóż niedawno Coinbase stał się najpopularniejszą frazą wyszukiwaną w sklepie App Store.

Jak pokazuje poniższy obrazek, liczba wyszukiwań Coinbase przewyższała te dla aplikacji Hooked i platformy automatyki domowej Wemo. Coinbase pokonało nawet Hallmark Movies Now, aplikację służącą do streamowania filmów.

Coinbase w przeciągu ostatniego roku doświadczyła niesamowitego wzrostu popularności i tym samym liczby użytkowników. Coinbase jest powszechnie uważane jako najłatwiejszy sposób do wdrożenia nowych użytkowników do ekosystemu kryptowalut. Przyczynił się do tego m.in. projekt pilotażowego programu Bitcoin Square Cash, będący obecnie nadal w fazie beta. Firma w drugiej połowie tego roku odnotowuje przyrost ponad milion nowo zarejestrowanych użytkowników miesięcznie.

Ekspansja ta oczywiście nie nastąpiła zupełnie bez przeszkód. W trakcie znacznego wzrostu popularności platformy Coinbase pojawiło się wiele skarg ze strony klientów, a sama strona internetowa giełdy, w okresach dużej zmienności kursu bitcoin, była wielokrotnie niedostępna dla klientów. Firma podjęła jednak odpowiednie wysiłki w celu poprawy jakości obsługi klienta, o czym świadczy dodanie telefonicznej obsługi klienta oraz błyskawicznych zakupów kryptowalutowych. Starania te niewątpliwie przyczyniły się do wzrostu liczby użytkowników Coinbase w ostatnim kwartale.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Wynagrodzenie w bitcoin i kryptowalutach – jak rozliczyć?

Bitcoin jest tym, czym e-mail był na początku lat 90.