w

Gliph sprawia, że płatności bitcoin są jeszcze prostsze

Płatność Bitcoin

Gliph to świetna i bardzo przydatna aplikacja służąca do wysyłania wiadomości tekstowych i świetny sposób aby zacząć swoją przygodę z Bitcoin.

Aplikacja działa na iOS, Android i komputerach osobistych umożliwiając komunikację i przeprowadzanie transakcji z kimkolwiek chcesz, bez względu na to gdzie znajdują się jej użytkownicy.

Gliph od maja 2013 roku oferuje mobilne płatności oparte na sieci P2P Bitcoin sprzężone z funkcjonalnością bezpiecznego przesyłania wiadomości tekstowych.

Funkcja przetwarzania płatności P2P dostępna od niedawna za pośrednictwem aplikacji Gliph to nowy sposób na wysyłanie i odbieranie wirtualnej waluty Bitcoin. Podobne rozwiązanie zostało wykorzystane przez serwis Pay With Bits, o którym pisaliśmy już wcześniej. Każdy użytkownik Gliph może połączyć swoje konto portfela online oferowanego przez Coinbase, BIPS oraz Blockchain.info, a następnie wysłać Bitcoin do innych użytkowników Gliph za pośrednictwem dobrze znanego i intuicyjnego interfejsu wiadomości tekstowych.

Jak podkreśla Rob Banagale, współzałożyciel i dyrektor generalny Gliph „Nasz zespół pomaga ludziom komunikować się za pośrednictwem urządzeń mobilnych w bezpieczny sposób przy jednoczesnym zachowaniu prywatności już od ponad roku. Implementacja płatności P2P Bitcoin i integracja z oferowaną przez nas wcześniej usługą prowadzenia bezpiecznych rozmów tekstowych, jest kolejnym krokiem w kierunku zapewnienia prywatnych transakcji bezgotówkowych.”

Gliph niedawno ogłosił, że tego lata połączył swoje siły z VC Boost, akceleratorem startup’ów mieszczącym się w Kaliforni. Założony i zarządzany przez Adama Drapera i Braytona Williamsa inkubator zapewni i umożliwi pracownikom Gliph dostęp do mieszkań, przestrzeni biurowych, mentorstwo biznesowe oraz kapitał startowy.

„Jesteśmy dumni, że Gliph dołączył do stale zwiększającego się portfolio naszego inkubatora VC Boost, obejmującego również wiele firm opierających swój model biznesowy na systemie Bitcoin,” powiedział Adam Draper, współzałożyciel i dyrektor generalny inkubatora VC Boost. „Jestem szczególnie podekscytowany tym jak zespół Gliph potrafi wokół płatności Bitcoin wprowadzić kontekst społeczny. Wdrożenie płatności Bitcoin do bezpiecznej platformy jaką zapewnia aplikacja Gliph jest doskonałym przykładem innowacyjności, która jest siłą napędową do wzrostu i szerszej akceptacji Bitcoin.”

Poniżej przedstawiamy film demonstracyjny pokazujący funkcjonalność Gliph na systemie operacyjnym iOS. Gliph na swoim blogu umieścił również instrukcje dla użytkowników chcących zainstalować aplikację na swoim urządzeniu opartym na systemie iOS lub Android.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Bitcoin złoto

Erik Voorhees po wielkiej sprzedaży inwestuje

Bitcoin Laptop

WBX rozda bitcoiny świętując premierę swojej platformy na tabletach