w

Karty debetowe Xapo jeszcze w tym miesiącu

Płatność Bitcoin

Dostawca portfeli bitcoin Xapo, ogłosił wprowadzenie długo oczekiwanych kart debetowych w tym miesiącu.

Karta, która wprowadziła w kwietniu trochę zamieszania wśród bitcoinowej społeczności, będzie miała premierę pod koniec czerwca i będzie akceptowana przez wszystkie partnerskie firmy akceptujące karty debetowe i kredytowe, twierdzi Xapo. Nie zdradzili jeszcze nazw tych firm, ani sieci kart, w której będą operowały.

Pojawiły się głosy o wystartowaniu kart Xapo w sieci MasterCard, ale okazały się być nieprawdziwe.

Jedna ze stron z nowinkami przemysłowymi Payments Source, zauważa, że Xapo ma duża liczbę potencjalnych partnerów, poza dużymi markami MasterCard i Visa. Niezależne sieci takie jak Star, Pulse czy Mac, pozwoliłyby kupcom akceptować transakcje debetowe, nawet jeśli nie są powiązani z konkretnym bankiem.

Wolna ręka

Znaczącym problemem dla młodej społeczności bitcoinowej, jest niechęć wielkich banków do wchodzenia w kryptowalutowe interesy. MasterCard twierdzi, że obserwuje na bieżąco zmiany przepisów odnośnie bitcoina, więc sytuacja może się zmienić w niedalekiej przyszłości.

Madeline Aufseeser, która jest starszym analitykiem w Aite Group, zajmuje się problemami związanymi z kartami debetowymi i kredytowymi. W wypowiedzi dla Payments Source, stiwerdziła, że w teorii wierzy w operowanie kartami debetowymi bitcoin przez banki, ale w praktyce może to być trudne. Madeline ostrzega:

Większość instytucji niefinansowych nie zdaje sobie sprawy z ilości wymogów i nakładu pracy, jakie są potrzebne by zostać licencjonowanym emitentem.

Aufseeser twierdzi również, że główne sieci kart bacznie przyglądają się wszystkim relacjom z bitcoinem, ponieważ wolą nie niszczyć reputacji na stałych powiązaniach ludzi operujących cyfrową walutą z nielegalną działalnością.

Duże zapotrzebowanie

Xapo rozpoczął przedsprzedaż debetowych kart w kwietniu, pobierając $15 za jednorazową wysyłkę i opłatę manipulacyjną i ograniczył użytkowników do posiadania jednej karty na portfel. Firma wskazuje, że popyt jest wielki, ale nie ujawniła konkretnych liczb.

Nie jest to pierwsza próba wprowadzenia praktycznych kart debetowych. Niedawno Coincard i Cryptex również ogłosili taki zamiar, ale Xapo upiera się, że posiada nad nimi przewagę. Warto zwrócić uwagę, że użytkownicy kart Coincard i Cryptex, muszą je wcześniej doładować bitcoinami i przeliczać je manualnie. Za to klienci kart Xapo nie muszą, ponieważ bezpośrednio obciążają one portfel.

Kolejnym problemem połączenia bitcoinów z tradycyjnym systemem kart, są standardowe opłaty pobierane za użytkowanie. Jednak dla większości jest to akceptowalna wymiana, ponieważ dostają oni w zamian dostęp do wielu bankomatów i sieci sklepów. Jak zawsze, za wygodę trzeba zapłacić.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Bitcoiny

Raper 50 Cent akceptuje Bitcoiny za nowy album „Animal Ambition”

Moneta Bitcoin

Szwajcarskie służby wstrzymują bankomaty bitcoin