w

Erik Voorhees po wielkiej sprzedaży inwestuje

Bitcoin złoto

Erik Voorhees, amerykański przedsiębiorca i inwestor znany również jako założyciel kasyna SatoshiDice opartego na protokole Bitcoin, które po roku działania sprzedał za bitmonety warte 11,5 mln dolarów (126 315 bitcoinów), obecnie pracuje nad nowym projektem o nazwie Coinapult, który umożliwi użytkownikom wysyłanie bitmonet za pośrednictwem adresu e-mail lub numeru telefonu komórkowego na terenie USA oraz Kanady.

Zatem podobnie jak inni inwestorzy i aniołowie biznesu, do których należą m.in. Roger Ver oraz Charlie Shrem, zamiast sprzedać gromadzone przez lata bitmonety, postanowił je zainwestować w przedsięwzięcia i startup’y, których model biznesowy opiera się na systemie Bitcoin. Erik interesy nowej formy prowadzi z Panamy już od ponad roku. Voorhees przyznaje, że główną przyczyną wyboru akurat tego kraju był rynek docelowy który go interesuje. Ze swoją ofertą i świadczonymi usługami próbuje trafić do klientów z krajów rozwijających się, gdzie duży odsetek ludności nie posiada nawet konta bankowego.

Na stronie internetowej Coinapult widnieje informacja, że Coinapult gwarantuje bezpieczeństwo transakcji na poziomie zabezpieczeń jakie odbiorca transakcji nałożył na swoją skrzynkę poczty elektronicznej lub telefon komórkowy.

Aby wysłać środki za pośrednictwem Coinapult do innej osoby, nadawca transakcji po podaniu adresu e-mail odbiorcy proszony jest o wysłanie pożądanej ilości bitmonet na specjalny adres bitcoin, przyporządkowany do tej konkretnej transakcji. Każda transakcja jest przejrzysta, a jej odbiorcy zostaną powiadomieni o przesłanych środkach oraz możliwości ich odbioru kiedy tylko zechcą.

Erik twierdzi, że jego firma jest pierwszym i jedynym dostępnym systemem na świecie, który umożliwia przesłanie środków o wartości 10 tysięcy dolarów do czyjejś skrzynki e-mail. Voorhes twierdzi, że jedyne czego potrzebuje odbiorca transakcji to adres e-mail lub numer telefonu komórkowego. Adres bitcoin ze strony odbiorcy w przypadku ofiarowanych usług nie jest wymagany.

Jeśli jednak odbiorca transakcji zechce dysponować przesłanymi środkami i wydawać je za pośrednictwem sieci Bitcoin, taki adres będzie oczywiście z jego strony wymagany. Poza przesyłaniem środków za pomocą adresów e-mail, Coinapult umożliwia transfer bitmonet za pomocą numerów telefonii komórkowej. Usługa ta jak na razie dostępna jest jedynie na terenie USA oraz Kanady.

Rzecznik firmy podkreśla, że „Coinapult jest kompatybilny z dowolnym operatorem telefonii komórkowej obsługującym wiadomości w standardzie SMS na terenie USA oraz Kanady. Pracujemy nad rozszerzeniem oferty o inne kraje.”

Jednak ostrzega jednocześnie, że każdy, kto wejdzie w posiadanie Twojego telefonu będzie miał dostęp do Twoich środków, więc należy być ostrożnym i odpowiednie zabezpieczyć sam telefon.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Blockchain

Uwaga nadciąga Litecoin!

Płatność Bitcoin

Gliph sprawia, że płatności bitcoin są jeszcze prostsze