w

LOLLOL OMGOMG SuperSuper

Tysiące tajemniczych blokad kont na giełdzie Bittrex

Ostatnio użytkownicy wielu popularnych kryptowalut coraz częściej skarżą się na znaną giełdę Bittrex, która masowo zawiesza i blokuje konta swoich użytkowników, bez podania żadnej wyraźnej przyczyny. W momencie gdy użytkownicy starają się uzyskać pomoc oraz powód nałożenia blokad na wskazane konta, niemal każdy zgłaszany przypadek przejawia się ignorancją i w efekcie dodatkową blokadą użytkowników zarówno na kanale Slack oraz oficjalnym forum wsparcia obsługiwanych przez giełdę.

Jeden z użytkowników skarżył się, że ma na swoim koncie Bittrex 6 bitcoin () i nie ma już do nich dostępu. Co gorsza, na prośby o podanie przyczyny, nie otrzymuje żadnej odpowiedzi ze strony giełdy.

Oto inne komentarze, jakie pojawiły się w internecie:

“Moje konto Bittrex jest już wyłączone od ponad 3 dni, bez żadnego uprzedniego ostrzeżenia. Ich forum wsparcia dla klientów nie odpowiada na żadne wiadomości.”

“Pomimo tego, że na łamach forum wsparcia dla klientów giełdy przekazaliśmy odpowiednie zgłoszenia dotyczące naszego przypadku, to dział obsługi klienta zamiast na nie odpowiadać, po prostu nas ignoruje.”

Jeszcze inny klient giełdy sugerował, że zakazy mogą wiązać się z narodowościami użytkowników:

“W Iranie zostało zablokowanych ponad 3000 kont bez podania powodu.”

“Rozmawiałem z wieloma użytkownikami na grupach Telegram i okazuje się, że krajami najbardziej dotkniętymi przez problem są Syria, Indie, Iran, Rosja, Pakistan i Turcja.”

Ci ciekawe, wielu użytkowników, których dotyczy problem zwróciło uwagę, że używają sprawdzonych i zweryfikowanych kont, co sugeruje, że nie jest to problem dotyczący procedur zgodności z KYC/AML.

Do tej pory, na forum Bitcointalk, uruchomione zostały co najmniej dwa wątki dotyczącej tej dziwnej sprawy (tutaj i tutaj).

Klienci, których dotyczy problem, podczas próby zalogowania na konto otrzymują tę samą wiadomość:

Bittrex do tej pory nie ustosunkował się do problemu. Strona Bittrex.com/news jest pusta. Próba zapisania się do kanału Slack kończy się niepowodzeniem i zwraca komunikat “invite_limit_reached”. Strona Facebook giełdy Bittrex kieruje użytkowników mających jakiekolwiek problemy na oficjalne forum wsparcia.

Również na Twitterze Bittrex nie ma żadnego oficjalnego komunikatu odnośnie utrudnień i widnieje tylko jedna lakoniczna odpowiedź wpisująca się w inne komunikaty ze strony giełdy.

To dość niebywałe zachowanie, gdy popularna giełda umożliwiająca handel kryptowalutami blokuje tysiące kont bez podania żadnej konkretnej przyczyny lub wystosowania oficjalnego ogłoszenia, a co gorsza – bez pozostawienia żadnej odpowiedzi na bardzo liczne zgłoszenia klientów. Jeszcze dziwniejsze jest to, że Bittrex najwyraźniej zabrania klientom prosić o jakąkolwiek pomoc w tej sprawie na ich kanale Slack. Jednak to nie jedyne dziwne zjawiska, jakie ostatnio dotyczą giełdy Bittrex.

Blogger “The CryptoSyndicate” w zeszłym tygodniu opublikował wpis sugerując, że wewnętrzny błąd na giełdzie Bittrex spowodował masową wyprzedaż kryptowalut, co spowodowało również spadki na wszystkich innych istotnych giełdach. Co ciekawe kryptowaluty, które nie są dostępne na Bittrex nie doświadczyły tak nagłych spadków w tym samym czasie.

Po monumentalnym upadku platformy handlowej Mt. Gox, jaki miał miejsce kilka lat temu, nie powinno dziwić, że klienci giełd na których dochodzi do dziwnych i niepokojących incydentów, boją się o swoje fundusze. Do momentu gdy nie kontrolujesz prywatnego klucza do swoich funduszy zgromadzonych w kryptowalutach, w rzeczywistości nie masz nad nimi pełnej kontroli. Jeśli coś pójdzie nie tak i dojdzie do ataku hakerów, kradzieży środków, czy po prostu błędu bazy danych, stracisz wszystko. Klienci Mt. Gox nauczyli się tego w najgorszy z możliwych sposobów.

Warto zauważyć, iż również giełda Poloniex ma ostatnio problemy z szybką odpowiedzią na zgłoszenia klientów. Wielu z nich na jakąkolwiek odpowiedź muszą czekać nawet ponad miesiąc. Wiele podejrzeń zwróciła również niedawna zmiana regulaminu oraz warunków korzystania z giełdy, która zastrzegła, że zlecenia typu stop loss mogą nie zostać wykonane.

Pewne wątpliwości i podejrzenia narastają również wokół giełdy Bitfinex, która w zeszłym roku padła ofiarą ataku hakerskiego. Platforma Bitfinex w tym roku ograniczyła usługi dotyczące przelewów bankowych, co znacznie utrudniło i ograniczyło wpłaty i wypłaty w walutach typu fiat. Ponadto pojawiły się również oskarżenia, jakoby niektórzy handlarze w znaczny sposób manipulowali rynkami oraz pewne niepokoje związane z siostrzaną firmą związaną z projektem Tether Token.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Demografia użytkowników Bitcoin: kim są i co robią?

Nowa ustawa otwiera drogę do przyjęcia blockchain przez rząd USA