w

Wysyłanie bitcoin przez facebooka

Bitcoin Laptop

Firma QuickCoin z San Francisco opracowała i wyprodukowała aplikacje webową, pozwalająca na wysyłanie BTC przez facebooka do kogokolwiek ze swojej listy kontaktów za równo w wersji stacjonarnej, jak i mobilnej.

Były już wcześniejsze próby integracji portfela z facebookiem, ale QuickCoin jest pierwszym tak prostym programem który nie wymaga żadnych QR kodów, ani długich trudnych kluczy. Samo wysłanie bitcoinów jest tak proste jak zamieszczenie postu czy wysłanie do kogoś wiadomości.

By użyć QuickCoin wymagany jest login facebooka i zezwolenie na dostęp do listy znajomych przez aplikację. Dalej starczy po wyszukaniu naszego znajomego na liście kliknąć send i wpisać wartość. Po wykonanej transakcji jest opcja zamieszczenia postu na ścianie odbiorcy lub wysłanie mu prywatnej wiadomości. Wartość transferu można wpisywać zarówno w dolarach jak i w ich autorskiej jednostce „bits” odpowiadającej 0,000001BTC czyli ok 0.00058 USD.

System nie wymaga czekania na potwierdzenie, jest bardzo prosty i szybki. Za przelew jest pobierana standardowa opłata obecnie w wysokości 1000 bits. Jednak, co jest ciekawe, wszystkie transfery są wykonywane poza blockchainem, co oznacza, że firma opłaty za przelewy bierze dla siebie.

Zauważalna jest postępująca integracja kryptowalut z portalami społecznościami, jak chociażby tip boty na portalu Reddit czy TripperCoin na Twitterze.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Bezpieczeństwo

Wyciek dokumentów Mt. Gox – historia i analiza upadku

Technologia Bitcoin

Bitcoin w najniebezpieczniejszym wyścigu na świecie