w

LOLLOL OMGOMG SuperSuper WTFWTF ZłośćZłość PłaczPłacz

BitPay przekracza próg 10 tys. przetworzonych transakcji

Płatność Bitcoin

BitPay Inc, światowy lider w dziedzinie przetwarzania płatności Bitcoin, pomyślnie przeprowadził ponad 10.000 płatności za pośrednictwem systemu Bitcoin dla swoich klientów, a żadna z transakcji nie nosiła znamion oszustwa. Każda z otrzymanych płatności bitcoin została pomyślnie przetworzona i potwierdzona przez system Bitcoin, działający na zasadzie sieci peer-to-peer. Architektura systemu bitcoin uniemożliwia przeprowadzenie obciążenia zwrotnego (tzw. chargeback), zapobiegając oszukańczym praktykom, z którymi często mają do czynienia użytkownicy tradycyjnych systemów płatniczych. Firmy mogą teraz wysyłać swój towar do każdego kraju na Ziemi, mając pewność co do otrzymania środków za sprzedany produkt. Jest to pożądana funkcjonalność dla sklepów internetowych, które na co dzień muszą walczyć z oszustwami przy płatnościach.

Kluczową korzyścią jaką przynosi swoim użytkownikom system Bitcoin jest ograniczenie do minimum ryzyka nieuczciwych zabiegów podczas przeprowadzania transakcji, co coraz więcej przedsiębiorców dostrzegać jako główną zaletę bitcoin. Z danych wynika, że w przypadku kart kredytowych jedna na 167 transakcji krajowych okazuje się być fałszywą, a dla zleceń międzynarodowych stosunek oszukańczych praktyk wynosi 1 na 50 (źródło: CyberSource 2012 Online Fraud Report).

Każdego dnia coraz więcej firm zaczyna dostrzegać potencjał jaki może wnieść Bitcoin do ich działalności, zarówno jeśli chodzi o zmniejszenie ryzyka rozwoju sprzedaży międzynarodowej lub poprawy jej wydajności.

Narzędzia płatności jakie BitPay oferuje swoim klientom należą do najbardziej ekspansywnych oraz mają najbardziej rozbudowaną funkcjonalność spośród wszystkich dostawców usług związanych z przetwarzaniem płatności bitcoin, proponujących podobne instrumenty. Do narzędzi jakimi dysponują klienci BitPay należą m.in.: bramki płatnicze oparte na API dla systemu Bitcoin, wtyczki do popularnych platform e-commerce, takich jak Magento, WordPress i VirtueMart.

BitPay niedawno otrzymał dofinansowanie w wysokości 510.000 dolarów od niewielkiej grupy prywatnych inwestorów, o czym niedawno informowaliśmy. Z platformy do przyjmowania płatności Bitcoin firmy BitPy korzysta obecnie 2400 przedsiębiorców. Niedawno ujawniono, że w 2012 firma przetworzyła płatności opiewające w sumie na ponad 3 miliony dolarów.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Konferencja Bitcoin

Rok 2013 przyniesie dwie kolejne konferencje Bitcoin

Farma Bitcoin

CPU vs GPU bitcoin mining