w

Amerykański Czerwony Krzyż przyjmuje darowizny Bitcoin

Bitcoiny

Amerykański Czerwony Krzyż ogłosił, że dzięki partnerstwu z BitPay do grona dostępnych sposobów przekazania darowizny dołączają płatności bitcoin.

Założony w 1881 roku, Amerykański Czerwony Krzyż jest oficjalnym partnerem Międzynarodowego Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca, skupiającym swoją działalność w Stanach Zjednoczonych. Organizacja humanitarna, której łączne przychody i koszty operacyjne w 2013 roku wyniosły ponad 3,4 miliarda dolarów, zapewnia pomoc ofiarom katastrof i pomoc w nagłych wypadkach w USA.

Elizabeth Ploshay, zajmująca się sprawami związanymi z organizacjami typu non-profit w firmie BitPay, w niedawnym oświadczeniu wyraziła przekonanie, że partnerstwo to pomoże pokazać hojność użytkowników Bitcoin ukierunkowaną na kolejną organizację charytatywną.

Ploshay, która również jest członkinią zarządu Fundacji Bitcoin, oznajmiła:

Użytkownicy Bitcoin są ludźmi, których pasja i poświęcenie dla idei Bitcoin sprawiają, że swoje bitmonety bardzo chętnie oddają na cele dobroczynne. Jestem pewna, że cała społeczność będzie podekscytowana faktem, że będą mogli przekazać część swoich środków na konto tak dobrze rozpoznawalnej organizacji.”

Amerykański Czerwony Krzyż z kolei sugeruje, że posunięcie to umożliwi organizacji pozyskanie funduszy z nowych rejonów demograficznych.

Jennifer Niyangoda, dyrektor programów korporacyjnych fundacji Amerykańskiego Czerwonego Krzyża w oficjalnym komunikacie podkreśla, że „to posunięcie pozwoli wspomóc ludzi w potrzebie przez nową generację darczyńców.”

Zgodnie ze swoją polityką, BitPay nie pobiera opłat za przetwarzanie płatności dla organizacji typu non-profit. Tego typu strategię rynkową objął także największy konkurent BitPay z USA – Coinbase.

Warto zauważyć, że dotacje na rzecz Czerwonego Krzyża mogą być teraz przekazywane również za pośrednictwem dedykowanej strony internetowej utworzonej przez BitPay.

Na stronie internetowej znajduje się bramka płatności, w ramach której darczyńcy mogą wybrać wysokość darowizny w ich własnej wybranej lokalnej walucie. Ci, którzy wpłacają składki muszą również podać swoje Imię i Nazwisko, adres e-mail, adres zamieszkania i numer telefonu.

Dzięki temu ruchowi, Amerykański Czerwony Krzyż dołączy do wielu innych organizacji charytatywnych, które przyjmują bitcoin za pośrednictwem procesora płatności BitPay, w tym jednej z największych amerykańskich organizacji ekologicznych – Greenpeace USA.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Moneta Bitcoin

Finlandia klasyfikuje Bitcoin jako usługi finansowe zwolnione z podatku VAT

Ekosystem Bitcoin

Amsterdam ma ambicje stać się światową stolicą Bitcoin