w

Amsterdam ma ambicje stać się światową stolicą Bitcoin

Ekosystem Bitcoin

Mimo, że istnieje już kilka miast konkurujących o miano światowej stolicy Bitcoin, po ostatnim partnerstwie BitPay (jednego z największych procesorów płatności Bitcoin) wraz z BitStraat (holenderski startup, będący oficjalnym przedstawicielem BitPay w Holandii) to Amsterdam objął zdecydowane prowadzenie. Obie firmy postawiły sobie za cel umieszczenia wspólnymi siłami co najmniej 100 terminali płatności bitcoin w placówkach i sklepach operujących na ulicach Amsterdamu.

Jak mówią założyciele BitStraat, Max Barendregt i Kasper Keunen, którzy są mieszkańcami Amsterdamu, celem projektu Amsterdam Bitcoin City jest popularyzacja Bitcoin wśród lokalnych przedsiębiorców, a BitStraat ma pełnić funkcję pośrednika między BitPay, a zwykłymi firmami.

Barendregt przyznaje, że Amsterdam wydaje się być idealnym miejscem na tego typu projekt. Ponadto twierdzi, że holenderska stolica z perspektywy wydarzeń historycznych oraz ze względu na takie cechy jak otwartość i przychylne podejście do nowych idei, ma odpowiednie predyspozycje, aby stać się europejską ostoją dla firm związanych z Bitcoin.

Barendregt jest przekonany, że zdecentralizowana waluta cyfrowa dla wolnych ludzi idealnie wpisywałaby się w filozofię miasta. Ponadto zapowiada on, że jego grupa pozwoli turystom odwiedzającym miasto na zapłatę w bitcoin za wszystkie swoje wydatki związane z pobytem w Amsterdamie, w tym pobyt w hostelach, wycieczki do muzeów i posiłki w lokalnych restauracjach.

BitStraat i BitPay, mający swoją europejską filię w Amsterdamie, mają nadzieję na osiągnięcie pułapu 100 przedsiębiorców biorących udział w projekcie do wiosny przyszłego roku.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Bitcoiny

Amerykański Czerwony Krzyż przyjmuje darowizny Bitcoin

Bezpieczeństwo

W jaki sposób firmy Bitcoinowe zabezpieczają Twoje fundusze