w

Dubaj uruchomi pierwszą państwową kryptowalutę i rząd oparty o blockchain

fot. Pixabay

Zgodnie z komunikatami podawanymi przez lokalne media, rząd w Dubaju wkrótce oficjalnie uruchomi własną kryptowalutę o nazwie emCash. Kryptowaluta ma być wykorzystywana zarówno do opłat usług rządowych jak i pozarządowych.

Według Ali Ibrahima, zastępcy generalnego dyrektora ds. gospodarki w Dubaju, token zostanie uznany za prawny środek płatniczy “za różne usługi rządowe i pozarządowe począwszy od zakupu zwykłej codziennej kawy i opłatach za szkołę dla dzieci, na opłatach za usługi komunalne i przekazach pieniężnych kończąc”.

Elastyczność i wygoda związana z użytkowaniem kryptowalut sprawia, że ​to świetne ​rozwiązanie dla Dubaju. Rząd jest bardzo przychylny blockchain, dostrzega jego zalety i chce w związku z nim myśleć przyszłościowo. Według Ibrahima:

“Gotowość do przyjęcia innowacyjnych technologii i rozwiązań sprawia, że Dubaj jest idealnym miejscem do prowadzenia biznesu. Ten projekt jest świetnym przykładem ambicji, z którymi się tu spotkaliśmy, dzięki temu razem tworzymy zupełnie nowy gospodarczy ekosystem. Wykorzysta on technologię blockchain tak, aby transakcje finansowe były tańsze, szybsze i jeszcze bardziej bezpieczne i jednocześnie wykazały ogromne zalety korzystania z tej technologii w rozwiązaniach dla rządów, przedsiębiorstw i zwykłych klientów”.

Technologia blockchain została już powszechnie przyjęta w kraju w ramach wielu rozwiązań i przedsięwzięć. Dubaj stara się być centrum fintech dla wschodniego świata i niedawno podpisał umowy umożliwiające sprzedaż nieruchomości w całości finansowanych w bitcoin (). To wszystko za sprawą Aston Plaza Crypto, firmy zajmującej się handlem nieruchomościami, która nawiązała współpracę z procesorem płatności BitPay, aby móc sprzedać nieruchomości za bitcoin w parku nauki znajdującym się w Dubaju, ok. 20 minut jazdy samochodem od jego centrum.

Ta fala cyfrowych innowacji stanowi część bardzo ambitnego planu rządowego, który w zamyśle do 2020 roku ma stać się pierwszym rządem opartym o blockchain. Niektóre z ostatnich projektów w Dubaju, które mają zostać wdrożone do roku 2020 obejmują:

Obniżenie o miliardy dolarów kosztów przetwarzania dokumentów poprzez wyeliminowanie ręcznego przetwarzania dokumentacji paszportowej i wiz przez partnerstwo z firmą ConsenSys.

Poprawa działań rządowych i bankowości poprzez przenoszenie rządowej dokumentacji na blockchain poprzez nowy lokalny start-up, zwany ArabianChain.

Kilka innych prototypów blockchain jest obecnie wdrażanych przez rząd Dubaju i technologicznego giganta IBM, przy wykorzystaniu technologii Fabric od Hyperledger.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Największa chińska giełda kryptowalut wstrzymuje handel

Dyrektor ds. technologii BP: Blockchain może dać firmie konkurencyjną przewagę