w

Time Inc pierwszym znaczącym wydawcą przyjmującym bitcoin

Ekosystem Bitcoin

Time Inc., jedna z wiodących na świecie firm medialnych ogłosiła, że do grona przyjmowanych płatności za cyfrowe i drukowane subskrypcje oraz wydania Fortune, This Old House, Health oraz Travel + Leisure dołącza Bitcoin.

Obsługą płatności Bitcoin zajmie się Coinbase, będący jednym z największych procesorów płatności obsługujących transafery w cyfrowej walucie. To z pewnością ważny partner, biorąc pod uwagę fakt, iż w grudniu – BitPay – największy konkurent Coinbase, zaczął obsługiwać płatności bitcoin dla Microsoftu.

Wraz z ogłoszeniem tej wiadomości, Time Inc. stał się pierwszym na świecie dużym holdingiem mediowym przyjmującym bitcoin, tym samym torując i wskazując dalszą drogę innym znaczącym firmom skupiającym się na rynku mediów. Time Inc. posiada obecnie po ponad 130 mln czytelników na całym świecie.

„Zawsze szukamy sposobów, aby ułatwić konsumentom zaangażowanie w nasze produkty i marki, a ten program pilotażowy daje użytkownikom Bitcoin prosty sposób na zakup subskrypcji”, stwierdziła Lynne Biggar, Executive Vice President, oraz specjalista do spraw marketingu konsumentów oraz departamentu dochodów w Time Inc. w komunikacie prasowym.

„Mamy nadzieję rozszerzyć naszą współpracę z Coinbase w najbliższych miesiącach, aby stworzyć więcej możliwości dla naszych klientów.”

„Dla tak znacznego wydawcy jak Time Inc., fakt integracji płatności Bitcoin jest jednoznaczną i ważną wiadomością zarówno dla czytelników jak i szerszej społeczności zgromadzonej wokół mediów”, dodaje Brian Armstrong, dyrektor generalny i współzałożyciel Coinbase.

Fakt ten nie tylko zapewnia konsumentom łatwy i wygodny sposób płacenia za subskrypcje, ale z pewnością otwiera drzwi dla Time Inc. i innych wydawców do lepszego i szerszego zapoznania się z technologią Bitcoin i poszukiwania nowych zastosowań w całej branży. Kanał mikropłatności jaki oferuje Bitcoin może otworzyć zupełnie nowy rozdział w publicystyce oraz monetyzacji treści dla wydawców. Ten potencjał dostrzegł już m.in. polski projekt BitPress, który oferuje wydawcom narzędzie pozwalające na pobieranie nawet bardzo małych opłat (rzędu kilkunastu groszy) w bitcoin za dostęp do publikowanych treści.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Bezpieczeństwo

W jaki sposób firmy Bitcoinowe zabezpieczają Twoje fundusze

Bitcoin złoto

Największe instytucje bankowe inwestują w Bitcoin przekazując 75 milionów dolarów na rozwój Coinbase