w

Płacenie rachunków z Bitcoin na świecie

Płatność Bitcoin

Nikt nie lubi płacić rachunków, ale dobrze jest mieć możliwość ich uregulowania za pomocą naszych ulubionych walut cyfrowych. Nie tak dawno powstała pierwsza na świecie usługa Bylls, która pozwala Kanadyjczykom na opłacanie rachunków prawie 6000 organizacji, w tym tych rządowych. Teraz podobnych serwisów jest wiele na całym świecie i pozwalają na opłacanie od małych płatności po opłaty podatkowe. Rozwiązania takie pozwalają rozwiązać problem rozwijania własnej infrastruktury przez każdą z tych organizacji. Tutaj przykład kilku rozwiązań że świata:

Living Room of Satoshi, Australia

Australijska firma LRoS, umożliwia każdemu z tego kraju płatności w sieci BPAY, przy użyciu bitcoinów i bez żadnych dodatkowych opłat. BPAY to uniwersalny system płatności który pozwala w Australii na opłaty przez telefon lub online po wprowadzeniu dwóch kodów. Prawie każda większa firma w kraju używa tego systemu łącznie z organizacjami rządowymi i firmami obsługującymi karty kredytowe.

Aby skorzystać z rozwiązania starczy wprowadzić rachunek BPAY i kod referencyjny, a system wygeneruje adres wraz kodem QR, potwierdzenie płatności pojawia się w przeciągu 30 min. Co ciekawe LRoS jest w pełni darmowy, a głównym celem systemu jest popularyzacja kryptowalut. Nie zmienia to jednak faktu ze sam BPAY jest popularnym i jednym z największych procesorów płatniczych w kraju.

Quantified, Singapur

Podobnie jak w Living Room of Satoshi, Quantfield pozwala na opłacanie rachunków wielu podmiotów także tych rządowych. Ta otwarta w marcu firma udostępnia cały szereg usług wymiany walut z czego płatności Bitcoin to tylko jedna z nich. Jeden z założycieli Fiński przedsiębiorca Ville Oehman opisuje serwis jak użycie karty kredytowej do płatności w obcym kraju, odbiorca dalej otrzymuje płatność w lokalnej walucie i nie musi się zastanawiać jaka była oryginalna płatność.

Tak więc bitcoiny są wymieniane i transferowane do odbiorcy w dolarach singapurskich. Po wpisaniu danych generowany jest adres z kodem QR i mailem przychodzi potwierdzenie płatności. Jednak w tym przypadku pobierana jest opłata wysokości 2.9% wartości oraz wszystkie transakcje są opodatkowane stawką 7% w podobny sposób jak towary i usługi w naszym kraju.

enBitcoins, Argentina

Otwarty w szczycie boomu bitcoinowego w grudniu zeszłego roku, enBitcoins działa na terenie Argentyny, która od wielu lat zmaga się z niestabilnością waluty i przeżyła już hiperinflacje. Wszystko to powoduje że alternatywne formy płatności są tam niezwykle atrakcyjne i popularne.

Założyciel Matias Alejo Garcia sam mówi, że to był tylko eksperyment stworzony w tydzień z potrzeby pomocy społeczności.

„To był tylko eksperyment, to coś co budowaliśmy z jakiś tydzień, i zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci przez społeczność Bitcoin w Argentynie, która zaczęła nam powierzać swoje monety”

Dziś enBitcoins działają wraz z 3 partnerami i nie pobierają żadnych opłat. Mają plany rozszerzenia działalności tak by można było opłacać nawet najprostsze rachunki ale jest to na razie poboczny projekt i cały zespół skupia się na wprowadzaniu BitPaya który otworzył niedawno siedzibę w Argentynie.

TuKarCash Indonezja

TuKarCash to zintegrowany system płatności pozwalający na transfery środków miedzy różnymi serwisami płatniczymi wliczając w to Western Union, przelewy bankowe, PerfetMoney, EgoPay, gotówkę i Bitcoin. Po wpłaceniu środków na konto można swobodnie opłacać rachunki za telefon, internet, wodę czy elektryczność.

Bahtcoin Tajlandia

Ten Tajlandzki kantor pozwala także na płatności Bitcoin w kraju gdzie jego legalność jest kwestionowana. Można w nim opłacać rachunki wybranych firm takich jak telefonii komórkowej, stacjonarnej, Internetu, kablówki, energii elektrycznej, czy szkoły językowej. Płatność wykonuje się po otrzymaniu maila z danymi do przelewu.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Bezpieczeństwo

Logowanie za pomocą Bitcoina – BitID

Płatność Bitcoin

Pierwsze hardwarowe portfele Bitcoin