w

Reddit przyjmuje Bitcoin za subskrypcje Reddit Gold

Bitcoin Laptop

Reddit, serwis internetowy przedstawiający linki do ciekawych informacji, które ukazały się w Internecie, właśnie ogłosił, że zaczął przyjmować Bitcoin jako zapłatę za subskrypcję premium typu Reddit Gold. Jak opisuje to sam serwis „reddit gold dodaje błyszczące funkcje do Twojego konta, które są możliwe dzięki wsparciu ludzi takich jak Ty”. Należą do nich m.in.: filtrowanie określonych subreddits, możliwość zobaczenia większej ilości subreddits oraz komentarzy na stronie, wyróżnienie komentarzy, możliwość zapisania komentarza, funkcja wyłączenia reklam, ekskluzywny dostęp do społeczności o ograniczonym dostępie, a także trofeum. Istnieje również opcja sprezentowania złotej subskrypcji Reddit innemu użytkownikowi, która jest często używana jako sposób na nagradzanie szczególnie dobrych wpisów – trochę bardziej oficjalna wersja Bitcointip.

Coinbase jest serwisem dostarczającym usługi płatności dla waluty bitcoin, a Stripe dla kart kredytowych. Obecnie płatności za pomocą karty kredytowej są możliwe jedynie ze Stanów Zjednoczonych oraz Kanady, jednak płatności bitcoin mogą być wykonywane z jakiegokolwiek miejsca na ziemi. – Blog Reddit

Reddit postanowił skorzystać z usług Coinbase, który jest coraz bardziej liczącym się serwisem przeprowadzającym płatności. Świadczyć może o tym fakt, iż serwis niedawno odnotował rekordowy miesięczny wolumen przeprowadzonych transakcji za pośrednictwem systemu Bitcoin, który opiewał na milion dolarów. Coinbase jest platformą umożliwiającą swoim użytkownikom na zakup i sprzedaż bitmonet za pomocą ich kont bankowych. Serwis niedawno przedstawił swoim klientom gamę narzędzi pozwalających każdemu na integrację systemu płatności Bitcoin na stronie internetowej bez żadnych opłat (standardowa opłata wynosząca 1% jest egzekwowana jedynie w momencie gdy użytkownik zdecyduje się na automatyczną wymianę BTC na USD i prowadzenie bieżącego bilansu w dolarach). Cieszy fakt, że dzięki partnerstwie z Reddit firma Coinbase stała się znaczącym konkurentem z jakim teraz liczyć się będzie musiał BitPay, uważany do tej pory jako PayPal dla systemu Bitcoin.

CEO serwisu Reddit Yishan Wong, w zeszłym miesiącu odwiedził nasze biuro, chcąc dowiedzieć się więcej o tym jak działa Bitcoin oraz w jaki sposób mogliby zacząć przyjmować bitmonety jako metodę płatności za świadczone usługi. Do grona przedsiębiorców, którzy korzystają z naszej platformy należą już: 4Chan, firmy hostingowe, programiści aplikacji oraz wiele stron przyjmujących darowizny w bitmonetach. To dało mu pewność, że jesteśmy w stanie poradzić sobie z ruchem z jakim ma do czynienia serwis Reddit. – Brian Armstrong, CEO Coinbase

Wiadomości nadeszły niespodziewanie, choć społeczność Bitcoin od dawna sugerowała i zwracała się z licznymi prośbami do założycieli Reddit aby zintegrowali system płatności Bitcoin w ramach płatnych usług już w 2012 roku. Od grudnia ubiegłego roku wydawać by się mogło, że sugestie przynajmniej na tamtą chwilę, nie zostaną wysłuchane i usiłowania aktywistów bitcoin ucichły aby znów powróciły w zmasowanej skali na początku lutego 2013 roku. Jak się okazuje, Reddit nie był obojętny na wnioski napływające od entuzjastów bitcoin i w rzeczywistości przez cały czas pracował nad aspektami związanymi z integracją systemu, czego skutkiem jest ostatnie oficjalne ogłoszenie o przyjęcia bitcoin do metod dostępnych płatności. Według rankingu Alexa, Reddit plasuje się na 135-ej pozycji najczęściej odwiedzanych stron internetowych na świecie, ustanawiając go drugim pod względem popularności serwisem akceptującym bitcoin zaraz po platformie WordPress, która zajmuje 22-gą pozycję, jednak przed organizacją Internet Archive, która jest 232-ga. Jest to jednoznaczne z pojawieniem się kolejnej dużej firmy przyjmującej bitcoin poprzez spółkę zależną do której należy serwis Reddit. Mowa o firmie Advance Publications z przychodem na poziomie 7,63 miliardów dolarów, która jest właścicielem serwisu Reddit.com. Dla Bitcoin, jest to kolejny krok w wielką przyszłość. W 2011 roku prawie wszystkie poważne firmy utrzymywały się z dala od Bitcoin, uprzedzone nadszarpniętą reputacją, z którą walutą musiała się uporać w początkującym procesie jej adaptacji. Teraz, z każdym kolejnym miesiącem coraz większe przedsiębiorstwa są coraz bardziej skłonne akceptować ten sposób płatności. W listopadzie WordPress. Teraz Reddit. Biorąc pod uwagę ukryte zamiary zarządu Reddit w związku z planowaną akceptacją bitcoin aż do dnia dzisiejszego, następna  firma która dołączy do tego elitarnego grona może wyłonić się z najmniej spodziewanej branży w najmniej oczekiwanym momencie.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Bitcoin Laptop

Dostępne portfele bitcoin

Bitcoin

Mega akceptuje Bitcoin