w

Mega akceptuje Bitcoin

Bitcoin

Ostatnia wiadomość o przyjmowaniu bitcoin jako formy zapłaty za usługi premium oferowane przez serwis Reddit wywołała burzę wśród osób korzystających z udogodnień tej elektronicznej waluty. Kilka dni temu poinformowaliśmy Was o tym fakcie zakańczając artykuł zapowiedzią, że to nie pierwszy i z pewnością nie ostatni kamień milowy w rozwoju projektu kryptowaluty bitcoin. Z serwisem Reddit związana jest prężnie działająca społeczność, która skupia się wokół subredditu r/bitcoin, gdzie ostatnio większość dyskusji i wątków zakładanych jest przez nowych użytkowników bitcoin, którzy przekonali się do tego systemu po ostatniej fali sukcesów. Podobną burzę wywołał w sobotę sam Kim Dotcom oświadczając na Twitterze o przyjmowaniu bitmonet za usługi hostingu w chmurze, oferowanej przez jego nowy portal Mega. Jak się okazuje serwis Mega ma być czymś więcej niż tylko następcą zamkniętego przed rokiem Megaupload. Dotcom na swoim Twitterze podkreślił zaangażowanie jego firmy w chęć zapewnienia swoim użytkownikom odpowiedniego poziomu prywatności oraz odcięcia się od indoktrynacji rządów. W tym kontekście implementacja systemu Bitcoin, oferującego pseudo-anonimowość przeprowadzanych transakcji, jest doskonałym sposobem aby to osiągnąć. Przy okazji Dotcom poinformował też, że w nadchodzących latach zamierza rozszerzyć swoją ofertę o kolejne usługi gwarantujące bezpieczeństwo, do których należeć będą m.in.: e-mail, czat, voice, video oraz usługi mobilne. Dotcom chce stworzyć serwis, który podobnie jak system Bitcoin będzie opierał się na szyfrowaniu danych. Jego nowa polityka, która jest wynikiem jego ostatnich perturbacji z agencjami rządowymi Stanów Zjednoczonych, jest wyrazem głębokiego przekonania, że „Prywatność to kolejna wielka rzecz licząca się w internecie” , któremu dał ostatnio wyraz na swoim Twitterze.

W dziale FAQ dotyczącym płatności w Bitcoin za usługi Mega, BitVoucher opisuje w jaki sposób transakcje będą miały charakter poufny:

„System płatności Bitcoin pozwala użytkownikom na dokonywanie płatności bez ujawniania swojej tożsamości lub innych danych osobowych, w przeciwieństwie do kart kredytowych, PayPal’a i podobnych systemów. Zarówno Bitvoucher jak i serwis ZipBit obsługujący płatności, wierzymy że obecnie gromadzonych jest za dużo informacji o klientach za pośrednictwem istniejących kanałów i chcemy abyśmy odbierani byli jako schronienie od natrętnej natury i nachalnego charakteru większości serwisów przetwarzających płatności…. W Twojej przeglądarce umieściliśmy identyfikator umożliwiający śledzenie (BVID znajduje się w lewym górnym rogu ekranu w kolorze niebieskim), abyśmy mogli Cię w przyszłości zidentyfikować. Dlatego nie czyść danych przeglądarki przed wykonaniem zamówienia i uzyskania kuponu Mega, gdyż w innym wypadku nie będziesz w stanie go odzyskać”.

Mega po ostatnich incydentach nie sprzedaje już kont bezpośrednio przez ich stronę internetową. Aby chronić swoje interesy Mega odsyła użytkowników do jednego z 12 autoryzowanych dystrybutorów (taktyka używana również przez witryny hazardowe). Jeśli każdy z 11 dystrybutorów zostanie zablokowany, pozostanie jeden, na który będą mogli liczyć. Mowa o BitVoucher, którego layout oraz design już na pierwszy rzut oka przypomina serwis powiązany z właścicielem Mega. Płatności będą przeprowadzane za pomocą nowo powstałego serwisu ZipBit, który oferuje usługi płatnicze oparte na systemie Bitcoin. Ich domena została zarejestrowana dopiero 26 dni temu przez firmę Brian’a Certmell’a operującą na terenie Nowej Zelandii oraz Bermudów. Jak wynika z dochodzenia przeprowadzonego przez naszą redakcję, niedawno sprzedano domeny bitcoin.us oraz bitcoin.be za odpowiednio 17,500 dolarów oraz 1,500 euro firmie, która również jest zarejestrowana w Nowej Zelandii i należy do Brian’a Cartmell’a. Być może panowie Dotcom oraz Cartmell planują wnieść swój wkład w rozwój projektu Bitcoin i spopularyzować go tworząc nowe serwisy na zakupionych domenach.

Mega również zarejestrowało swoją działalność w Nowej Zelandii, co mogłoby wskazywać, że ZipBit powstał specjalnie na potrzeby Dotcom’a oraz serwisu BitVoucher dystrybuującego jego usługi. Zakup kont premium odbywać się będzie właśnie za pośrednictwem serwisu Bitvoucher, który oferuje obecnie sześć opcji rozszerzenia podstawowego pakietu hostingu w chmurze. Przyjęcie Bitcoin do grona uprzednio dostępnych systemów płatności umożliwi zakup usług premium użytkownikom z całego świata, którzy dysponują bitmonetami bez żadnych ograniczeń.

PayPal blokuje dostęp z ponad 60 krajów, a wiele firm obsługujących płatności kartami kredytowymi mają podobne ograniczenia. Niektóre z nich są blokowane ze względów politycznych, inne z powodu wyższego poziomu nadużyć finansowych, a pozostałe z innych powodów finansowych. Niezależnie od powodu myślimy, że żaden blogger z Haiti, Etiopii bądź Kenii nie powinien mieć  ograniczonego dostępu do blogosfery z powodu problemów płatniczych na które nie mają wpływu. Naszym celem jest, zwiększanie swobody, a nie jej ograniczanie. – WordPress

Bitcoin stał się narzędziem do szerszenia idei wolnościowych oraz propagowania swobody w internecie. Służy do zwiększenia znaczenia obywateli poprzez aktywne uczestnictwo i wkład w gospodarkę i ekonomię w której nie ma miejsca na cenzurę i ograniczenia, które wyrządzają więcej szkody niż pożytku. Akceptacja bitcoin przez Mega jest małym, ale ważnym krokiem w kierunku wolnej polityki pieniężnej.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Bitcoin Laptop

Reddit przyjmuje Bitcoin za subskrypcje Reddit Gold

Płatności Bitcoin

Bankomaty Bitcoin