w

Raper 50 Cent akceptuje Bitcoiny za nowy album „Animal Ambition”

Bitcoiny

Biznesmen i gwiazda hip-hopu Curtis „50 Cent” Jackson dołączył do grona muzyków i wizjonerów którzy przyjmują obiecującą walutę jako zapłatę za swoje usługi. Sklep 50Centa na Shopify przyjmuje ten rodzaj płatności za swój nowy album i wykorzystuje do tego popularny procesor płatniczy BitPay.
Akceptacja przez gwiazdę tego pokroju to bardzo pozytywna informacja, zważywszy na to, że sam artysta jest także producentem i inwestorem o portfelu wartym 140 mln USD.
Prezes wykonawczy BitPay Tony Gallippi, ogłaszając tę nowinę powiedział:
„Jesteśmy podekscytowani widząc wielkiego niezależnego artystę, który wykorzystuje Bitcoiny, jego innowatorska ścieżka jest niesamowita”
Jackson jako inwestor jest znany najbardziej z inwestycji w Glaceua, która została sprzedana konglomeratowi Coca-Cola za 4,1 mld USD. Od tamtej pory aktywnie rozwija swoje portfolio. W 2013 znowu spróbował sił w rynku napojów, wypuszczając energetyczny drink Steet king, który obecnie zajmuje 2 miejsce w rynku wartym 2 mld dolarów rocznie.
Zintegrowany system płatności na Shopify pozwala zarówno konwertować kryptowaluty na dolary jak i trzymać same Bitcoiny, jednak nie wiadomo w którym kierunku artysta pójdzie.
Nie jest też pierwszym artystą, który przyjmuje ten sposób zapłaty za swoje dzieła. W grudniu 2013 Snoop Dogg także wyraził zainteresowanie kryptowalutą i zapowiedział jej przyjmowanie za kolejny album.
Również piosenkarka zespołu Spice Girl Mel B postąpiła podobnie:
„kocham to w jaki sposób nowe technologie ułatwiają nasze życie, to bardzo ekscytujące. Bitcoin łączy moich fanów z całego świata używających tylko jednej waluty. Mogą po prostu płacić Bitcoinami!”
Z kolei komik Donald Glover przyjmuje BTC jako sposób zapłaty za swoje występy.
Ten sposób generowania przychodów staje się coraz popularniejszy, nie tylko jako płatność ale coraz częściej do niewielkich darowizn.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Moneta Bitcoin

Zmiana polityki Apple odnośnie cyfrowej waluty: dobrze czy źle?

Płatność Bitcoin

Karty debetowe Xapo jeszcze w tym miesiącu