w

LOLLOL OMGOMG SuperSuper WTFWTF ZłośćZłość PłaczPłacz

Czy Bitcoin będzie bezpieczną przystanią podczas kolejnego krachu na giełdzie?

Podczas gdy kurs bitcoin bije nowe rekordy już drugi tydzień z rzędu, niektórzy w tym czasie spekulowali, że Bitcoin może w przyszłości stanowić pewne zabezpieczenie dla inwestorów instytucjonalnych. W ciągu ostatnich kilku miesięcy Bitcoin oraz wiele innych najbardziej popularnych kryptowalut spotkało się ze zdecydowanie afirmującą retoryką, zarówno ze strony mediów, jak i znamienitych osobistości ze świata finansów. Pozytywne i obiecujące prognozy sypały się z ust m.in. Ronniego Moas i Maxa Keisera, którzy jednomyślnie przewidują nowe rekordy kursu bitcoin w nadchodzącym 2018 roku. W wypowiedzi dla RT, analityk eToro, Michaił Maszczenko wyznał, że instytucje finansowe mogłyby szukać ratunku w Bitcoin w momencie, gdy nastąpi kolejny krach na globalnych rynkach.

“Popyt na Bitcoin rośnie, ponieważ rynek krypto staje się mniej zmienny, a coraz więcej profesjonalnych inwestorów postrzega go jako zabezpieczenie.”

Według Fortune obecna hossa na rynku akcji trwa od 104 miesięcy i tym samym jest drugą co do długości w historii. Najdłużej trwający okres hossy w historii zakończył się w 2000 roku po imponujących 113 miesiącach. Mając na względzie fakt, że do pobicia dotychczasowego rekordu pozostało stosunkowo niewiele czasu, wielu inwestorów na Wall Street przygotowuje plany awaryjne na wypadek nieuniknionego zwrotu trendów wzrostowych. Jeśli Maszczenko ma rację, Bitcoin () będzie odgrywał w nich kluczową rolę.

Wypowiedzi Maszczenki wynikają ze zmiany nastrojów w głównym sektorze finansowym. W ubiegłym tygodniu JP Morgan Chase ogłosił plany zaoferowania kontraktów terminowych na Bitcoin w ramach Chicago Mercantile Exchange powstałej z inicjatywy jednego z największych dostawców usług bankowych i finansowych w Ameryce. Fakt ten jest tym bardziej satysfakcjonujący i wart uwagi, ponieważ te ambitne plany ogłoszono zaledwie kilka miesięcy po tym, jak prezes firmy Chase, Jamie Dimon, potępił Bitcoina nazywając go oszustwem.

Dostawcy usług bankowości internetowej i operatorzy giełdowi, LedgerX i Revolut, również wdrażają wsparcie dla Bitcoin. LedgerX dostał niedawno zielone światło do oferowania bitcoinowych pochodnych, ponieważ zgodnie z przekonaniami projektu, ludzie szukają czegoś więcej niż tylko zwykły handel kryptowalutami.

“LedgerX wprowadził swoje pierwsze długoterminowe opcje na Bitcoin, z datą ich wygaśnięcia ustaloną na 28 grudnia 2018 roku. W nadchodzących miesiącach będziemy nadal świadkami rosnącej adaptacji Bitcoin, ponieważ Chicago Board Options Exchange i Chicago Mercantile Exchange planują w najbliższej przyszłości uruchomić kolejne narzędzia finansowe oparte na kryptowalutach.”

Jeśli inwestorzy instytucjonalni zaczną masowo inwestować duże ilości kapitału w kryptowaluty, niektóre z, mogłoby się wydawać, bardzo optymistycznych prognoz przeprowadzonych przez “bitcoinowe byki” mogą się ziścić. Jednak prognozy Maszczenki były dość konserwatywne:

“Do końca roku bitcoin może osiągnąć wycenę 10 000 $. Taki wzrost będzie jednak oparty jedynie na emocjach, a nie na czynnikach podstawowych. Zatem dalszy rozwój kryptowaluty wymaga czegoś więcej niż czystej euforii.”

Po zdobyciu pułapu 8000 USD w zeszłym tygodniu, bitcoin wzrósł o kolejne 1000 $ w ciągu zaledwie kilku dni, przekraczając tym samym poziom 9000 $.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Drugi co do wielkości bank w Korei buduje bezpieczne portfele kryptograficzne

Wynagrodzenie w bitcoin i kryptowalutach – jak rozliczyć?