w

Greenpeace przyjmuje dotacje w bitcoinach

Bitcoiny

Fundacja Greenpeace ogłosiła, że od dnia dzisiejszego zaczynają przyjmować donacje w bitcoinach. Jest jedną z pierwszych znaczących organizacji charytatywnym, które zdecydowały się na taki ruch. Żeby było to możliwe, podjęli współpracę z operatorem płatności bitcoin BitPay, który pomoże im w natychmiastowej wymianie kryptowaluty na lokalną walutę fiat. Ben Kroetz, który zajmuje stanowisko dyrektora ds. strategii online w Greenpeace powiedział:

Jako całkowicie niezależna organizacja nie bierzemy pieniędzy od korporacji lub rządów i polegamy głównie na indywidualnych donacjach. Ponieważ BitPay posiada reputację zaufanego i bezpiecznego operatora płatności bitcoin, pozwoliło nam to na rozpoczęcie przyjmowania donacji w kryptowalutach oraz otwarciu na nowe rynki i kolejnych darczyńców.

Skoro organizacja polega głownie na donacjach, na dotychczasowych wpłatach często tracili około 3% za opłaty transakcyjne. Dzięki bitcoinom będą otrzymywać teraz 100% całej wpłaty.

Organizacja posiada biura w 40 krajach, a ich roczny budżet przekracza 200 milionów USD. Jej głównym celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problemy związane m.in. z wylesieniem, wymieraniem różnych gatunków zwierząt i inżynierią genetyczną.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Moneta Bitcoin

Rosja zamierza jednak zbanować kryptowaluty

Ekosystem Bitcoin

Ripple Labs weszło w partnerstwo z dwoma amerykańskimi bankami