w

LOLLOL OMGOMG SuperSuper WTFWTF ZłośćZłość

Coinbase jest ubezpieczone na wypadek kradzieży lub utraty bitcoinów

Moneta Bitcoin

Coinbase ogłosiło wczoraj ciekawe wieści, które na pewno zadowolą każdego użytkownika firma jest ubezpieczona na wypadek kradzieży lub utraty posiadanych bitcoinów. Nie jest to niespodzianką, skoro kilka dni temu najważniejsze chińskie giełdy (BTCChina, Huobi i OKCoin) zadeklarowały, że posiadają rezerwy na pokrycie wszystkich ewentualnych szkód. Jednak Coinbase zaskakuje i twierdzi, że takie zabezpieczenia posiada już od listopada 2013, ale czuje się zobowiązana poinformować o tym swoich użytkowników. Na blogu napisali:

Coinbase jest zabezpieczone na wypadek kradzieży lub hackingu na sumę większą niż średnia ilość bitcoinów przechowywanych online. Ubezpieczenie pokrywa straty powstałe w wyniku naruszenia fizycznej lub cybernetycznej ochrony, przypadkowej utraty i nielojalności pracownika firmy. Nie pokrywa strat użytkownika, który zaniedbał ochronę danych logowania.

Coinbase podjęło współpracę z dużym brokerem ubezpieczeniowym Aon i używa poręczycieli z dużym kredytem zaufania – co wynika z wysokich ocen od instytucji finansowych S&P i A.M. Best Rating.

Każdy użytkownik Coinbase powinien być zadowolony. Wielu posiadaczy bitcoinów obawia się je przechowywać gdziekolwiek, poza własnym urządzeniem. Oczywiście nie można ich za to winić – wystarczy spojrzeć na wciąż nie rozwiązaną sprawę M.Goxa.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Ekosystem Bitcoin

BitPay podejmuje współpracę z Demandware

Bitcoin złoto

Air Lituanica – kolejne linie lotnicze przyjmujące bitcoina