w

Google blokuje zewnętrzne rozszerzenia Chrome

Bitcoin Laptop

Google blokuje wszystkie rozszerzenia, pobrane poza Web Store. Zablokowane będą nie tylko instalacje, ale również zainstalowane aplikacje.

Najprawdopodobniej jest to spowodowane nadużywaniem złośliwego oprogramowania. Na ich blogu można przeczytać:

Od teraz, by ochronić użytkowników Windowsa przed tego typem ataku, rozszerzenia mogą zostać zainstalowane tylko z Chrome Web Store. Z tą zmianą, rozszerzenia zainstalowane wcześniej mogą zostać wyłączone i ich ponowna aktywacja może być niemożliwa, dopóki oprogramowanie nie znajdzie się w Chrome Web Store.

Problem odnosi się do bitcoinowych aplikacji, takich jak KryptoKit, który niedawno usunięty był z działu download i z przeglądarek, za „nieokreślone naruszenie warunków użytkowania”, by po kilku godzinach wrócić z powrotem. Sytuacja zdenerwowała i zaniepokoiła wielu ludzi, którzy nie mieli dostępu do opartego na rozszerzeniach portfela. Google oświadczyło, że związane to było z kwestią bezpieczeństwa. Twórca złośliwego oprogramowania, mając nadzieję na kradzież prywatnych kluczy, stworzył niebezpieczne rozszerzenie, oparte na kodzie źródłowym KryptoKit’a. Gdy zagrożenie zostało wykryte, Google nieumyślnie usunęło zatwierdzoną wersję. Po wykryciu problemu, KryptoKit został przywrócony.

Nowa polityka Google powinna zapobiegać takim wydarzeniom w przyszłości.

Prawdopodobnie większym wyzwaniem będzie nadzorowanie Google Play Store dla Android Apps. Google musiało usunąć kilka aplikacji, udających nowe tapety, które potajemnie kopały bitcoiny na urządzeniach mobilnych. Pochodziło one prosto z Play Store, a nie z zewnętrznych źródeł. Według przeprowadzanych badań, nasilenie złośliwego oprogramowania w Play Store wzrosło 338% między rokiem 2011 a 2013. Google aktualnie używa „Google Bouncer”, który automatycznie blokuje powtarzających się złoczyńców.

Dla zaniepokojonych programistów, którzy chcą wprowadzać rozszerzenia związane z bitcoinem, Google napisało:

Dla programistów, będziemy kontynuować wsparcie instalacji podczas rozwijania aplikacji, jak i instalację przez nasza politykę przedsiębiorczości. A jeśli masz specjalny odnośnik na własnej stronie, możesz skorzystać z istniejącej funkcji tworzącej instalator.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Bitcoin Laptop

DISH stanie się największą firmą akceptującą Bitcoiny

Płatność Bitcoin

Prypto wprowadza karty płatnicze