w

WTFWTF SuperSuper LOLLOL OMGOMG

Aktualna opłacalność kopania BTC

Koparki Bitcoin

Wraz z kolejnym skokiem trudności użytkownik lenny stworzył swoje zestawienie aktualnej opłacalności kopania, opatrzonej celnymi komentarzami:

Nowa trudność 13.463E+09 (13.463 miliardów), statystyki opłacalności kopania (po moich domowych cenach prądu i po cenie BTC z Bitstamp):

Ile procent urobku urządzenia pochłania prąd? Nazwa urządzenia:
45.7% 55nm AntMiner S1 180 GH/s
31.8% 55nm Bitburner Fury 45 GH/s
30.1% 28nm KNC Jupiter November 672 GH/s
27.6% 28nm KNC Jupiter 560 GH/s
25.3% 55nm Antminer S2 1TH/s
23.7% 28nm Dragon 1T 1TH/s
23.5% 28nm Coincraft Desk 1 TH/s

Zmiana w tym tygodniu: urządzenia ButterFly Labs (BFL) – wypadają z notowania. Kopanie na nich jest już nieopłacalne i trzeba te maszyny wyłączyć.

Tak jak w poprzednich podsumowaniach, ostrzegam – wszystkie urządzenia Block Erupter Blade, USB Erupter, Asicminer CUBE, Avalon Mini, BFL Japaleno, BFL Single – zużywają więcej prądu, niż wykopią, ich kupno jest już całkowicie nieopłacalne.

Jeśli ktoś do tej pory kopał na tych urządzeniach – to proszę sprzedać je albo wyłączyć. A kwotę, którą wydawaliśmy do tej pory na prąd – przeznaczać na kupno Bitcoinów. Przeznaczając np. 100zł na kupno Bitcoinów, kupimy je dokładnie po cenie rynkowej. A dokładając do ceny prądu i kopiąc dalej urządzeniami, które nie są już opłacalne – tak naprawdę kupujemy Bitcoiny, ale po droższej cenie, bo płacimy te same 100zł, ale wychodzi nam mniej Bitcoinów, niż jakbyśmy kupili je na giełdzie. Dlatego powtarzam – wyłączcie swoje nieopłacalne maszyny, kupujcie Bitcoiny – wyjdzie Wam więcej BTC i większy zysk, niż jakbyście dalej kopali. Matematyki nie da się oszukać.

Dodatkowo – kupowanie Bitcoinów to ponownie lepszy interes, niż kupno kolejnej koparki ASIC 28nm – która i tak już za kilka miesięcy będzie dogorywać z rosnącą trudnością, tak jak teraz się to stało z maszynami 65nm od BFL. Na tą chwilę koparki 28nm zużywają 20% swojego urobku, aby pokryć rachunek za prąd – ale jeszcze kilka miesięcy i ich żywot się zakończy.

Podsumowanie:

Kupowanie Bitcoinów bezpośrednio, zamiast kupowania maszyn po raz kolejny okazało się najlepszą inwestycją, co widać na przykładzie kilku ostatnich tygodni:
Kurs Bitstamp w USD:

5 maja: 433.29 USD
12 maja: 439.62 USD
19 maja: 446.31 USD
26 maja: 581.97 USD
2 czerwca: 646.1 USD (+47% !!!)

Tak jak pisałem dwa tygodnie temu, przypominam i teraz – mali górnicy muszą się przekształcić w inwestorów. Ktokolwiek mnie posłuchał przy ostatnim rozliczeniu opłacalności, zarobił na czysto +33% w 2-4 tygodnie albo +47% w miesiąc, zależy kiedy kupił swoje Bitcoiny.

Podsumowanie nr 2 – w skrócie:

1. Wyłączcie swoje stare maszyny ASIC tj. BFL Single, Block Erupter Blade, USB Erupter, BFL Japaleno.
2. Policzcie, ile prądu zjada takie urządzenie miesiecznie na rachunku za prąd.
3. Za taką kwotę co miesiąc, sukcesywnie, kupujcie Bitcoiny na giełdzie, np. co tydzień po 1/4 kwoty, aby uśrednić wasz wynik. Wyjdzie Wam więcej kupionych BTC, niż Wasze urządzenie by ukopało.
4. Rezultat – kupujecie BTC po cenie rynkowej, a nie po 50% wyższej, a nawet 90% wyższej w przypadku Block Erupter Blade 13.7 GH/s OC albo – uwaga – 2x wyższej cenie kupna, gdybyście kopali kompletnie nieopłacalnym już, urządzeniem Avalon Mini 60GH/s.
5. Czekacie, aż kurs wzrośnie… Profit !!!

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Wykres Bitcoin

Mark Karpeles: Mt. Gox rósł zbyt szybko

Konferencja Bitcoin

CoinTech Expo – największe targi i konferencja kryptowalutowa na świecie?