w

Firma KnCMiner znowu zmienia specyfikacje swojej koparki SCRYPT

Farma Bitcoin

Dostawca układów ASIC do kopania kryptowalut KnCMiner ogłosił, że jej najnowszy produkt Titan nie będzie miał zapowiadanych wcześniej parametrów i osiągnie prędkość 400MH/s.

Podczas pierwszej prezentacji produktu w marcu, układ miał generować 100MH/s, co było ówcześnie najszybszym urządzeniem tego typu. Spowodowało to rewizje założeń konkurencji (Alpha Technology Viper), która zmieniła zakładane parametry 10-krotnie do 250MH/s. To z kolei spowodowało zmianę paramentów KnC Titan również do wartości 250 MH/s, by teraz znowu zwiększyć moc prawie dwukrotnie.

Dodatkowo firma ogłosiła, że tak drastyczna zmiana nie pogorszy parametrów ani termicznych, ani konsumpcji prądu. Każdy ich chip będzie oznaczony mikroskopijnym logo o przekątnej 0,16mm. Cała maszyna ma być już w końcowym stadium produkcji.

Obie te firmy zmieniają specyfikacje teoretycznie już gotowego sprzętu, w bardzo znaczący sposób i do celów wyłącznie marketingowych. Bliskość zapowiadanej daty wysyłki(Q3/Q4) wcale nie zwiększa ich wiarygodności. Obecnie na rynku są fizycznie dostępne jedynie urządzenia oparte o układ GCC3355, wykorzystywany w Greedseed DualMinerach czy Gridseed Blade Miner. Wszelkie inne są jedynie w przedsprzedaży u firm, które nie mają dobrej reputacji, wyjątek stanowi tutaj wspomniany Alpha Technology który takiej reputacji w ogóle nie ma i wypuszcza swój pierwszy produkt.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Moneta Bitcoin

Szwajcarskie służby wstrzymują bankomaty bitcoin

Bitcoin Laptop

Konkurs MIT Bitcoin App, do wygrania 15 000 USD