w

HashFast zmuszone do ogłoszenia bankructwa

Koparki Bitcoin

Firma produkująca układy ASIC do kopania Bitcoin została zmuszona do wszczęcia postępowania upadłościowego i podpisania umowy z wierzycielami. Zgodnie z ugodą podpisaną w sądzie federalnym w San Francisco, HashFast zobowiązuje się przyspieszyć restrukturyzację w celu spełnienia swoich zobowiązań. Wniosek o mimowolne ogłoszenie bankructwa został wysłany przez firmę Liquidbits, która próbuje odzyskać zainwestowane 6mln USD.

Ars Technica ogłosił, że HashFast jest teraz w stanie wznowić część swojej działalności. Jednak narzucono znaczne ograniczania przez sąd w procesie arbitrażu. Zgodnie z postanowieniem sądu:

Z zastrzeżeniem innych postanowień niniejszego ustępu, HashFast może działać tylko w zakresie zwykłej działalności.

Sędzia Denis Montail w procesie postepowania zezwolił firmie na sprzedaż części swojego stanu magazynowego (do 1000 sztuk) na pozyskanie funduszy. Nie może jednak pozyskać w ten sposób więcej niż 100 000 USD.

Firma zatrudniła zewnętrznego szefa restrukturyzacji, zatwierdzonego przez wierzycieli spółki. Od miesięcy byli oskarżani przez klientów o oszustwa, a w maju tego roku zwolnili połowę swojej załogi, deklarując, że to zmiana modelu biznesowego, a nie przygotowanie do upadłości.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Bitcoin Laptop

BTC-e oferuje nowe multiwalutowe konta

Moneta Bitcoin

Zmiana polityki Apple odnośnie cyfrowej waluty: dobrze czy źle?