w

Plaga zepsutych KNCminerów

Bitcoin Mining

Firma KNCMiner produkująca układy ASIC do kopania Bitcoina zaliczyła kolejną dużą wpadkę. Klienci, którzy kupili u nich zmodyfikowane układy Jupiter masowo zgłaszają usterki. Sprzęt był dostępny dla osób, które zamówiły u nich produkty nowej generacji zwane Neptunami, ale z powodów przedłużającej się dostawy dostali w zamian zniżkę na układy starego typu.

Wielu niezadowolonych klientów zgłasza szereg usterek w dostarczonym produkcie. Najczęściej pojawiają się informacje o zepsutych wentylatorach i radiatorach. Wiele części jest niepoprawnie złożona lub zepsuta, całe maszyny często nie pracują poprawnie lub w ogóle.

Sprawa jest na tyle poważna że firma musiała na swoim blogu wystosować oficjalne przeprosiny:

„W zeszłym tygodniu naprawdę daliśmy ciała. Wysłaliśmy do naszych klientów produkty, które były zepsute, uszkodzone i nie nadawały się do użytku. […] Zakładamy, że każda karta którą wysłaliśmy jest wadliwa nawet jeśli dotarła niezniszczona. Wyślemy do każdego z nich 3TH Jupitera, wystarczy je wymienić na nowe”

Firma zapowiedziała, że już zaczęła wysyłać nowe karty i właśnie tworzą film instruktażowy, dzięki któremu będą mogli naprawić swoje maszyny. Nie wymagają też odesłania sprzętu. Winę za całe zamieszanie zrzuca na niepoprawne praktyki transportu.

Użytkownicy masowo narzekają na niewystarczające zabezpieczenie produktu, na forum bitcointalk jest nawet zdjęcie, na którym z koparki wypadają wręcz elementy smd i części konstrukcyjne.

Nie tylko KNCMiner ma problemy ze swoimi produktami, Butterfly Labs również zgłosił problemy z nową serią 28nm chipów i zapowiada kolejne opóźnienia o przynajmniej 4 tygodnie.

Mimo iż są to liderzy w dostarczaniu sprzętu do kopania takie wpadki nie są im obce, notorycznym jest już odkładanie wysyłek w czasie lub zmiana parametrów urządzenia. Na dzisiejszym rynku niestety każdy tydzień opóźnień nieraz decyduje o tym czy dany sprzęt się zwróci czy też nie, dlatego ważnym jest dokładne sprawdzenie firmy przed złożeniem zamówienia, szczególnie w przypadku przedsprzedaży.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Monety Bitcoin

Bracia Winklevoss promują Bitcoina w południowej Korei

Moneta Bitcoin

Doradca Obamy o kryptowalutach