w

KnCMiner skończył fazę projektowania pierwszego układu ASIC do kopania BTC w technologii 20nm

Koparki Bitcoin

Firma KnCMiner poinformowała o zakończeniu etapu projektowania czegoś co ma być pierwszym na świecie chipem ASIC do kopania BTC w technologii 20nm, niewiele mówi na temat nadchodzących ASIC-ów, a także na temat ich premiery na rynku. Chodzi przede wszystkim o to, że firma ukończyła “checkpoint” projektowania w 3 miesiące od rozpoczęcia.

KnCMiner zawiązał współpracę z Alchip i Advanced Semiconductors Technology w celu zaprojektowania i wyprodukowania chipu.

Oszczędność

KnC nie jest w stanie podać żadnych informacji na temat osiągów, ale mówi, że nowe Chipy powinny obciąć pobór energii o 43%. Inne firmy zapowiadające zmianę technologii z 28nm na 20nm przewidują podobne obniżenie poboru więc brzmi to realistycznie.

W dodatku w nowym chipie zoptymalizowany został układ wewnętrzny chipu co pozwoli na umocowanie 1440 rdzeni na niewielkiej, równej 55x55m płytce.

W listopadzie zeszłego roku KnC zapowiadał, że ich Neptune 20nm dosatrczy przynajmniej 3 TH/s mocy obliczeniowej, operując przy tym na 0,7W na 1GH/s. Mówiono także o obniżeniu poboru energii o 30%. Jak się okazuje, wynik ostateczny może przebić zapowiedzi. To w sumie nie pierwszy raz jak wynik jest lepszy niż zapowiedź. Np. kiedy firma poinformowała o Jupiter ASIC, obiecała, że będzie liczyła 400GH/s, a okazało się, że jest w stanie kopać nawet 550GH/s.

Niełatwe przejście

Marcus Erlandson, Dyrektor do spraw technologii w KnC mówi, że jest dumn z osiągnięcia pracowników:

„Połączenie sił KnC oraz naszego partnera Alchip znaczy, że po raz kolejny jako pierwsi wprowadzamy na rynek pierwszy projekt 20nm krzemowego chipu w rekordowym czasie”

Prezes firmy Alchip Johny Shen:

„KnC i Alchip pracują razem dopiero niecały rok a już wydali wspólnie dwa „pierwsze na świecie” produkty”.

Wciąż niejasnym jest fakt, kiedy zobaczymy nowe układy ASIC w produkcji. W przypadku gdy wszystko pójdzie zgodnie z planem, może to nastąpić za kilka tygodni.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Bitcoin Laptop

Projekt Ethereum odpowiedzią na bolączki systemu Bitcoin?

Moneta Bitcoin

Ujawniona tożsamość twórcy Bitcoina – Satoshiego Nakamoto