w

BTC-e oferuje nowe multiwalutowe konta

Bitcoin Laptop

Popularna i przez wielu lubiana giełda BTC-e ogłosiła właśnie wprowadzenie nowych zaawansowanych kont zwanych „Multi-Currency Meta Trader”, wykorzystujących terminal MetaTrader 4 (MT4). Zmiana pozwala na posiadanie kilku kont denominowanych w Bitcoinach, Litecoinach, Namecoinach oraz najpopularniejszych walutach fiat jak euro, funt szterling, rubl rosyjski i chiński yuan.

Posiadacze konta MT4 będą mieli te samą funkcjonalność co wykorzystujący standardową jednostkę USD, o ile nie zdecydują się na zmianę na jedną z 7 jednostek bazowych. Wcześniej użytkownicy musieli konwertować swoje środki na USD przed transferem do MT4 uiszczając opłatę. Teraz mogą zarówno wpłacać, wypłacać jak i handlować środkami płacą jedynie minimalne opłaty.

By uruchomić nową usługę starczy kliknąć „MetaTrader” w ustawieniach profilu i wybrać walutę. MT4 zostało opracowane przez MetaQuotes Software i jest jedna z najpopularniejszych na świecie platform w handlu forex. Usługa celuje w profesjonalistów, umożliwiając zaawansowane narzędzia analityczne i bieżący dostęp do danych, pomagając przy tym określić trendy. Platforma jest dostępna na urządzeniach mobilnych zarówno Androida jak i IOS.

Niestety nie ma możliwości ustawienia waluty PLN, nie jest też zapowiadane jej wprowadzenie. Transfer naszej narodowej waluty na giełdę (z pomocą banku) trwa zazwyczaj 3-5 dni(strefa SEPA), a łączny koszt to kilkadziesiąt złotych, co uniemożliwia operowanie tam małych graczy. Najtańszym i najszybszym sposobem transferu do naszego kraju pozostaje nadal transfer kryptowalut.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Bitcoiny

BitFury ogłasza nową rundę finansowania – pozyskali 20mln USD

Koparki Bitcoin

HashFast zmuszone do ogłoszenia bankructwa