w

Pierwsze ASIC dla walut SCRYPTowych!

Farma Bitcoin

Około miesiąc temu u różnych sprzedawców na całym świecie zaczęły pojawiać się układy ASIC do kopania LTC i co ciekawe nie jest to żaden preorder znany nam z zeszłorocznej sytuacji z bitcoinem, a gotowy układ zapakowany i czekający na wysyłkę. Teraz po potwierdzeniu autentyczności mam przyjemność zaprezentować państwu pierwsze układy dedykowane SCRYPT’owi !

Pojawiły się dwa typy tych maszyn są to DualMinery oraz Gridseed oba z nich są oparte o ten sam chip Gridchip GC3355. Gridseed posiada deklarowaną prędkość rzędu 300-350 khash/s przy poborze prądu 7 wat i jest najbardziej obiecujący. Ciekawostką są jednak kolejne tryby działania, okazuje się bowiem, że zamiennie można na nich kopać BitCoiny z mocą ok 11 Ghash/s lub, i tutaj! UWAGA! Obie te waluty na raz! 8Ghash/s SHA + 300khash/s SCRYPT. Do uruchomienia potrzeba kontrolera, zasilacza i zestawu kabli.
Dualminer to zaś układ usb niewiele większy od pendrive z pojedynczym chipem o deklarowanej prędkości 70 khash/s. W zależności od sprzedawcy, czasu dostawy i zamawianej ilości kosztują 220-300 USD za Gridseed oraz 90-99 USD za Dualminer.
Należy wspomnieć też że chińskojęzyczna strona producenta mówi o 3 miesięcznej gwarancji, a sprzedawcy detaliczni dają jej już tylko miesiąc bądź w ogóle. Nieznana jest też dokładna specyfikacja z uwagi na trudności językowe nie mówiąc już o MTTF (średni czas do zepsucia).
Po drugiej stronie stoją użytkownicy którzy testują układy na każdy możliwy sposób, są jednak bardzo podzieleni jedni mówią o dużej awaryjności lub niestabilnej pracy a inni wręcz o dużej podatności na podkręcanie i stabilności nawet przy 400 khash/s. Wszystkim jednak konfiguracja sprawia spore problemy.

Tak więc reasumując mamy w sprzedaży działający układ, z nieciekawą ceną, niskim poborem prądu, z niepewnego źródła. Co jednak nie zmienia faktu że jest to pierwszy dedykowany chip do kopania walut opartych o SCRYPT i na pewno nie ostatni. Pytaniem na dziś jest czy lub kiedy układy te staną się konkurencyjne cenowo z kartami graficznymi?

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Bezpieczeństwo

Hakerzy, którzy wdarli się do Mt.Gox- prowadzą sprzedaż danych osobowych!

Bezpieczeństwo

Bitcurex zaatakowany