w

Malezyjski gigant e-commerce akceptuje Bitcoiny

Płatności Bitcoin

Kolejny gigant e-handlu dołączył do świata kryptowalut. Główny dostawca elektroniki i telefonów komórkowych z Malezji i-Pmart dodał w zeszłym tygodniu Bitcoiny jako metodę płatności.

To co wyróżnia tę firmę na tle konkurencji, to stanowisko CEO i założyciela Marta Tanga, który oświadczył, że firma będzie zatrzymywała Bitcoiny czekając na wzrost ceny, zamiast wymieniania ich na lokalna walutę.

Mimo iż jest to firma Malezyjska, to prowadzi wysyłkę towarów na cały świat ze swoich biur w Malezji, Chin i Stanów Zjednoczonych. Narazie opcja płacenia kryptowalutą jest wprowadzona w lokalnej wersji językowej. Wszelkie inne strony i-Pmartu mają zacząć ją akceptować w przeciągu 20 dni, gdy tylko skończy się proces implementacji.

Co zaskakujące, decyzja obeszła się bez rozgłosu, ani oficjalnej zapowiedzi. Po prostu dodano nową ikonę pośród długiej listy dostępnych metod płatności, nie podzielono się nowiną nawet z 730 tysiącami fanów na facebooku.

i-Pmart nie tylko wprowadził BTC do użytku codziennego, ale także sprzedaje zaawansowany sprzęt do miningu, oparty o jednostki graficzne. Zarówno dla początkujących, jak i wprawionych minerów. Mimo to opcja płacenia Litecoin nie jest na razie dostępna.

Tang prywatnie, podobnie jak wielu wysoko postawionych kierowników, jest entuzjastą kryptowalut i nowinek technologicznych. Jak sam mówi, już od dłuższego czasu przygląda się zasadzie działania Bitcoina, swojej konkurencji i klientom. Kwitując, że jest spokojny o stabilność ceny i uważa, że jego wartość to znacznie więcej niż 650 USD.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Bitcoin

CEO eBay: Integracja PayPala z bitcoinem jest nieunikniona

Bitcoin Laptop

Gigant rezerwacji podróży online akceptuje bitcoiny