w

Rząd USA szykuje się do sprzedaży 30 tys. BTC: cena spada poniżej $600

Moneta Bitcoin

Cena bitcoina na CoinDesk US Bitcoin Price Index (BPI), spadła do $568.87, niedługo po osiągnieciu $634.38. To dramatyczne zachwianie ceny, zdążyło się jednak lekko zregenerować i wróciło do ceny $582.29.

Spadek ten pokrył się z oświadczeniem wydanym przez amerykańską agencję federalną, która planuje aukcję 30 tys. bitcoinów, skonfiskowanych z słynnego czarnego marketu online Silk Road.

Aukcja Silk Road

Aukcja dużej ilości bitcoinów, które będą najprawdopodobniej sprzedane z 9 blokach po 3 tys. BTC, może być problematyczna dla jego ceny.

Indywidualni inwestorzy mogą obserwować sytuację z bliska i decydować się na kupno lub sprzedaż BTC, w zależności od tego, jak potoczy się aukcja. Każdy kto chce w niej wziąć udział, musi posiadać przynajmniej 200 tys. dolarów, które ma przekazać rządowi 1 lipca.

Opublikowane ceny ewentualnych sprzedaży, mogą mieć wpływ na całkowitą cenę BTC. Może to być zasugerowane podobnym wydarzeniem z przeszłości, gdy świat obiegła wiadomość o zamknięciu Silk Road.

Pozytywna strona

Ostatnimi czasy cena bitcoina rosła wysoko w górę, wzmocniona przez obiecujące opowieści użytkowników BTC i silną społeczność organizującą wielkie konferencje.

Pod koniec maja, bitcoin przeskoczył barierę $600, która utrzymywała się od marca, kiedy złe wieści o regulacjach w Chinach, doprowadziły cenę do mniej niż $500.

Ostatni wzrost przyszedł wraz z wieloma dużymi firmami, takimi jak DISH Network czy Expedia, które ogłosiły przyjęcie bitcoina jako formę płatności. Okaże się jeszcze, czy najnowsze wieści są w stanie odwrócić ten trend.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Bitcoin Laptop

Gigant rezerwacji podróży online akceptuje bitcoiny

Bitcoiny

Rząd Stanów Zjednoczonych sprzedaje Bitcoiny – cena na rynkach spada