w

DISH stanie się największą firmą akceptującą Bitcoiny

Bitcoin Laptop

DISH, jeden z największych dostawców telewizji satelitarnej w USA, ogłosił plany wprowadzenia płatności bitcoinami w trzecim kwartale tego roku.

Firma oferuje satelitarną telewizję, internet i wiele innych niszowych usług takich jak udostępnianie przenośnej ateny satelitarnej i cyfrowy zapis obrazu.

Pod wieloma względami, oznacza to, że są aktualnie największą firmą obracającą bitcoinami. Notowani na NASDAQ, mają zarejestrowane przychody rzędu 13,9 miliarda dolarów z liczbą 14 milionów subskrybentów na rok 2013. W 2011 zatrudniali 34 tyś. ludzi. Jednak, podobnie jak wiele medialnym spółek, zostali zranieni przez cyfrową rewolucję. Odnotowali straty ponad 1,2 miliarda dolarów w 2012, kiedy media strumieniowe, takie jak Netflix, zyskały na popularności.

Firmie nie jest obce robienie rzeczy poza schematem. Wspomniana wcześniej usługa cyfrowego zapisu obrazu, pozwoliła klientom na oglądanie programów bez reklam, co zapoczątkowało serię pozwów sądowych od najważniejszych stacji telewizyjnych.

Bernie Han, DISH CEO i COO, powiedział:

Zawsze chcemy dać możliwość wyboru i wygodę dla naszych klientów i obejmuje to również sposób, w jaki chcą płacić swoje rachunki… Bitcoin, dla niektórych ludzi, staje się preferowanym sposobem transakcji i chcemy się do niego dostosować.

Coinbase będzie przeprowadzał integrację, pozwalającą DISH’owi na zachowanie płatności w dolarach. Współzałożyciel Coinbase, Fred Ehrsam powiedział:

Jesteśmy podekscytowani mogąc wspierać DISH i ich subskrybentów w bitcoinowych transakcjach… To duży krok w kierunku rosnącego pędu konsumentów do płacenia bitcoinami za rzeczy codziennego użytku, takich jak telewizja.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Wykres Bitcoin

Analiza ceny bitcoina w ostatnich 11 tygodniach

Bitcoin Laptop

Google blokuje zewnętrzne rozszerzenia Chrome