w

Ponad 20 tys. studentów otrzyma bitcoiny

Bitcoin

Coinbase rozdało darmowe bitcoiny dla ponad 20 tys. studentów w ramach uczelnianej akcji rozdawania bitcoinów.

Firma zajmująca się krypto portfelami i płatnościami, uruchomiła program 14 maja, rozdający zapisanym studentom równowartość $10 w bitcoinach.

Nie wszyscy uczniowie mogą do niego przystąpić, jedynie ci z adresem .edu i należący do jednego z listy uniwersytetów. Coinbase twierdzi, że próbował włączyć 500 najlepszych uczelni na całym świecie.

Promocja była zainspirowana podobnym projektem, wystartowanym w zeszłym miesiącu przez dwóch studentów z Instytutu Technologicznego w Massachusetts. Program jest ograniczony do 4,5 tys. uczniów, którzy pod koniec tego roku otrzymają bitcoiny warte $100.

10 Najlepszych

Coinbase niedawno opublikowało listę 10 uczelni z największą ilością zapisanych studentów. Na pierwszym miejscu jest Uniwersytet w Michigan z liczbą 941 wpisów, a nie daleko w tyle Berkley z Kalifornii (939). Trzecie miejsce zajmuje Uniwersytet w Illinois (873), a za nim Uniwerystet w Texasie (698).

Uniwersytet Nowojorski, Uniwersytet Kalifornijski i Stanford są również na liście, razem z Davis z Kalifornii i kilkoma innymi uczelniami. Za to Instytut Technologiczny w Massachusetts nie znajduje się już w top 10.

Omijanie zabezpieczeń

Coinbase dołoży wszelkich starań, by darmowe bitcoiny trafiły do prawdziwych studentów i prosi wszystkich chętnych o weryfikację numeru telefonu przed otrzymaniem funduszy.

Ta dodatkowa ochrona znacznie zmniejszyła ilość oszustów, próbujących skorzystać z promocji. Pozwoliło nam to kontynuować projekt,

twierdzi Coinbase.

Coinbase cały czas zachęca spełniających warunki studentów do zapisania się i odebrania darmowych $10, razem z bonusowym $1 za każdego poleconego znajomego.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Wykres Bitcoin

Bitcoin przekracza cenę $600

Technologia Bitcoin

Mt. Gox i problem ze znakiem towarowym Bitcoina