w

Air Lituanica – kolejne linie lotnicze przyjmujące bitcoina

Bitcoin złoto

Litewskie linie lotnicze Air Lituanica są drugim przewoźnikiem decydującym się na przyjmowanie płatności w bitcoinach. Pierwsze miejsce należy do łotewskiego AirBaltic, który przyjmuje kryptowaluty od drugiej połowy lipca. Lituanica ogłosiła to 3 dni temu na oficjalnym profilu Twitter, a dziś pogratulowała pierwszemu klientowi, który skorzystał z nowego sposobu płatności.

Linie lotnicze Air Lituanica posiadają swoją siedzibę w Wilnie, oficjalny start miały 1 maja 2013, a loty operacyjne zostały zainaugurowane 1 lipca 2013. W swojej flocie posiadają samoloty Embraer 175, które mieszczą 86 pasażerów i latają m.in. do takich miast jak Amsterdam, Berlin, Bruksela, Paryż czy Praga.

Air Lituanica są uważane za dość małe linie lotnicze w lipcu przewieźli zaledwie 18 tys. pasażerów (dla porównania największe linie American Airlines przewożą miesięcznie około 16 mln). Nowy forma płatności może przyciągnąć większą liczbę klientów i pozwoli na konkurencję z równie skromnymi sąsiadami. Niestety pierwsze kryptowalutowe linie AirBaltic nie zdradziły ile biletów do tej pory sprzedali za bitcoiny.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Moneta Bitcoin

Coinbase jest ubezpieczone na wypadek kradzieży lub utraty bitcoinów

Ekosystem Bitcoin

Dell realizuje zamówienie za 50 tys. dolarów w bitcoinach