w

Menedżer bezpieczeństwa Facebooka ma dołączyć do zespołu Coinbase

Monety Bitcoin

Coinbase, dostarczający popularną usługę pośrednictwa Bitcoinowego i wirtualne portfele, nie ma problemu z podkradaniem paru talentów z Krzemowej Doliny. Blog o start-upach i technologiach, TechCrunch, wczoraj wieczorem opublikował raport, który sugeruje, że Dyrektor Facebookowej sekcji Reagowania na Incydenty związane z Bezpieczeństwem, Ryan McGeehan, podejmuje pracę w Coinbase w San Francisco jako osoba powiązana z bezpieczeństwem.

Oświadczenie McGeehana zostało opublikowane na jego stronie Facebookowej (a jakżeby inaczej?) i wspomina w nim, że jego ostatni dzień w Facebooku będzie na początku kwietnia — a potem przejdzie do Coinbase.

Dołączenie do Facebooka było wielkim ryzykiem, i to również niewątpliwie będzie wielkim ryzykiem — napisał w swoim poście. — Zdecydowałem, że kryptowalutę warto chronić i żałowałbym, gdybym robił cokolwiek innego w tym momencie.

To nie wszystko,

Branża ciągle się rozwija — powiedział dyrektor generalny Coinbase, Fred Ehrsam. — Przyciągamy bardzo utalentowane osoby z czołowych przedsiębiorstw, które odniosły sukces.

Gdy przemysł Bitcoinowy wciąż się rozwija, jest niesamowicie wysokie zapotrzebowanie na ekspertów w zakresie bezpieczeństwa, szczególnie w usługach typu tych oferowanych przez Coinbase.

Niski poziom bezpieczeństwa na obecnie niefunkcjonującej giełdzie Mt. Gox doprowadził do utraty ponad 700 tys. BTC przez inwestorów, co obecnie wycenia się na ponad 400 miliony dolarów.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Monety Bitcoin

Czy Bitcoin to piramida finansowa?

Bitcoin

„Take My Bitcoins”- pierwszy Bitcoin teleturniej