w

Chińska giełda bitcoinowa Huobi wstrzymuje depozyty voucherowe 5 kwietnia

Bitcoin Chiny

Obecnie w Chinach dzieje się sporo niejasnych rzeczy. Przedwczoraj dowiedzieliśmy się, że parę giełd w kraju wstrzymało świadczenie pewnych usług.

Popularna chińska giełda Bitcoinowa, Huobi, ogłosiła na swojej stronie, że mimo złośliwych, krążących plotek o Ludowym Banku Chin zmuszającym banki i przedsiębiorstwa obsługujące płatności do zaprzestania swoich związków z giełdami Bitcoinowymi, nie słyszeli o niczym takim od przedsiębiorstw, z którymi współpracują.

Jedno z przedsiębiorstw (którego tożsamość nie została ujawniona) jednak skontaktowało się z Huobi, aby przedyskutować “potencjalne ryzyko kontynuacji współpracy”.

Zamrożenie Depozytów Voucherowych

Huobi mówi, że od północy 5 kwietnia wstrzyma ono użytkowanie przedpłaconych voucherów na depozyty. Wiele osób korzystało z tej metody płatności ze względu na brak możliwości zasilenia swojego konta w sposób tradycyjny, podążając za wytycznymi Ludowego Banku Chin z ostatniego roku (gdy krążyły plotki podobne do dzisiejszych), co poskutkowało znacznym obniżeniem siły nabywczej w Chinach.

Te vouchery pozwalały klientom na zakup kodów, które doładowują ich konto. Ta decyzja nie ma jednak wpływu na depozyty bankowe i według Huobi, są one obsługiwane przez cały dzień. Chińskie giełdy Bitcoinowe powoli przystosowują się do nowego stanu rzeczy, aż do czasu otrzymania oficjalnych informacji od instytucji bankowych.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Farma Bitcoin

Przegląd ASICów do kopania walut SCRYPT

Bitcoiny

O szkoleniach Bitcoin