w

Bitcoin oficjalnie uznany na giełdzie

Wykres Bitcoin

Siedemnastego września, Bitcoin oraz inne waluty cyfrowe zostały oficjalnie uznane za towar przez Commodity Futures Trading Commission.

W oficjalnym komunikacie prasowym CFTC można przeczytać:

CFTC po raz pierwszy uznało, że Bitcoin oraz inne wirtualne waluty są poprawnie zdefiniowane jako towary.

Bitcoin znalazł się w ten sposób w jednym szeregu ze złotem czy ropą. Nowa polityka daje agencji możliwość nadzoru nad firmami działającymi z kryptowalutami oraz metody na regulację tychże.

„Ekscytacja Bitcoinem i innymi wirtualnymi walutami musi oznaczać te same prawa i obowiązki dla wszystkich uczestników rynku pochodnych.”- powiedział dyrektor egzekucyjny CTFC

Agencja wystosowała także nakaz zaprzestania działalności przez Coinflip do momentu zastosowania się do obowiązujących przepisów. Coinflip udostępniał platformę Derivabit, oferującą klientom firmy instrumenty pochodne bitcoina. Startup umożliwiał inwestowanie w opcje bazujące na bitcoinie, które nie były zgodne z regulacjami CFTC.

Francisco Riordan, założyciel Derivabits powiedział, że CFTC postąpiło „fair” i dodał, że środki klientów zostały im zwrócone po wydaniu decyzji. Firma musi teraz złożyć wniosek do CTFC przed ponownym rozpoczęciem działalności. Warto dodać, że działalność Derivabits jest jedyną na rynku związanym z bitcoinem, uznaną za niezgodną z obowiązującymi przepisami.

Tymczasowy status rejestracji jako Swap Execution Facility (SEF) został przyznany niedawno LedgerX, zajmującemu się wymianą i rozliczeniami pochodnych. Działalność firmy została uznana za zgodną z przepisami przez Derivative Clearing Organization. Założyciele LedgerX wierzą, że pomoże im to w rozruchu swojej działalności, a ich firma będzie mogła być na rynku uznawana za pierwszą w pełni regulowaną. Zamierzają wkrótce złożyć aplikację do CFTC.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Moneta Bitcoin

John McAfee kandydatem na prezydenta USA

Bitcoiny

Pierwsza uczelnia na świecie wyda dyplomy w blockchain