w

Prestiżowe uczelnie w USA oferują bitcoinowe kursy

Bitcoiny

Jedne z najlepszych uniwersytetów w Stanach Zjednoczonych – NYU (Uniwersytet Nowojorski) i Uniwersytet Dukea – oferują kryptowalutowe kursy. Pierwsze zajęcia odbyły się wczoraj w NYU, które poprowadził profesor Geoffrey Miller. Frekwencja była dość wysoka, bo aż 35 studentów wysłuchało wykładu o podstawach pieniądza – było to pierwsze spotkanie z przewidzianych 14-stu. Miller, który jest członkiem wydziału prawa, prowadzi kurs wraz z profesorem Davidem Yermackiem, który z kolei ma swoją siedzibę w wydziale biznesu.

Yermack twierdzi, że celem kursu jest zbadanie wpływu kryptowalut na podstawowe wartości, które podtrzymują obecny wizerunek prawa i finansów:

W kursie nie chodzi o przekazanie wiedzy na temat bitcoina, ale o pokazanie w jaki sposób zmienią się prawa dotyczące własności, finansów i kontraktów w kolejnym stuleciu. Technologia zmusza nas do ponownej analizy znanych nam założeń.

Na Uniwersytecie Duke’a wykładami zajmie się profesor finansów Campbell Harvey, który do przyszłej wiosny ma zamiar przygotować kurs o kryptowalutach. Nazywać się będzie Innowacja, Zamęt i Kryptowaluty, a jego celem będzie pokazanie potencjału biznesów opartych na łańcuchu bloków. Harvey uważa, że jego zajęcia będą prawdziwym hitem wśród studentów.

Obie szkoły są na listach 10 najlepszych uczelni wg US News i rankingu uczelni wyższych World Report. Warto dodać, że współzałożyciel Coinbase Fred Ehrsam ukończył Uniwersytet Duke’a.

Pozostałe uczelnie muszą pójść w ich ślady

Profesorowie ww. uczelni idą w dobrym kierunku, ale jest ich wciąż zbyt mało. Harvey powiedział, że potencjał łańcuchu bloków jest stłumiony przez brak podstawowej wiedzy na temat jego użytkowania. Dodaje również, że pozostałe uczelni powinny podjąć odpowiednie działania.

Oczywistym jest, że kryptowaluty nie znikną i mogą przeistoczyć się w coś, co wygląda zupełnie inaczej niż teraz.

Są jednak uczelnie, które już oferują stopnie naukowe i inne programy związane z bitcoinem. Uniwersytet Nicosia w Cyprze oferuje magistra cyfrowych walut, a Uniwersytet w Kumbrii (Wielka Brytania) wystawia 2 certyfikaty z kryptowalut.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Bitcoin Laptop

Twitch.tv akceptuje bitcoiny

Ekosystem Bitcoin

Braintree podejmuje współpracę z Coinbase