w

Prezes PayPal o Bitcoin

Moneta Bitcoin

Po osiągnięciu 20 miliardów dolarów w transakcjach mobilnych, CEO firmy PayPal pojawił się na łamach Bloomberg TV w programie „Puls” prowadzonym przez Guy’a Johnson’a, aby omówić bezpieczeństwo transakcji mobilnych i podzielić się swoimi przemyśleniami na temat waluty Bitcoin. Dziś rano, prezes PayPal, David Marcus, wyraził fascynację tematem Bitcoin i otworzył tym samym drzwi do potencjalnego wdrożenia w najbliższym czasie tej internetowej waluty do systemu PayPal jako możliwość zasilania konta użytkownika. Od dawna wiadomo, że PayPal stara się być liderem w innowacyjnym i wygodnym procesie zamawiania i płatności za oferowane produkty zarówno dla osób fizycznych jak i samych handlarzy. Takie podejście skłania do refleksji nad tym, czy taki głód przywództwa i pomysłowości przekona kierownictwo PayPal, aby wykonać ostatni duży krok do przyjmowania płatności w walucie Bitcoin i adaptacji tego systemu na szerszą skalę.

Ostatnio PayPal pracował z Jamba Juice w celu rozwinięcia aplikacji PayPal dla urządzeń iPhone, pozwalających na świadczenie zaawansowanych opcji składania zamówienia i przeprowadzania płatności. W istocie, dzięki aplikacji klienci na swoich urządzeniach mobilnych mogą znaleźć najbliższą placówkę Jamba Juice, złożyć zamówienie, zapłacić za nie, aby następnie móc delektować się gotowym sokiem przygotowywanym przez personel zaraz po otrzymaniu płatności. Proces ten mógłby odbywać się szybciej przy użyciu waluty Bitcoin. Bez konieczności przechodzenia przez wiele etapów, zainteresowany klient musiałby tylko skorzystać z portfela Bitcoin i zeskanować kod QR w celu przetworzenia płatności.

Czynnikiem, który najbardziej przyciąga do korzystania z płatności mobilnych jest wygoda użytkowania, zarówno dla handlarzy jak i klientów. Co więcej Marcus przyznając, że linie między płatnościami internetowymi, mobilnymi oraz tradycyjnymi zacierają się coraz bardziej zauważalnie, prowadzi nas do przekonania, że firma PayPal może wkrótce zdecydować się na rozwiązania proponowane przez system płatności Bitcoin, który jak wiemy oparty jest na cyfrowych portfelach. Wyrażając duże zainteresowanie i przykładanie znacznej uwagi do zmieniającego się stylu życia klientów oraz ich zachowań, Marcus wykazał potencjalne przekonanie, że Bitcoin i nowo powstałe technologie płatności skupiające się wokół tego systemu, odpowiadają zmieniającym się potrzebom klienta i idą z duchem czasu wyprzedzając swoją epokę. Jak się okazuje wygoda użytkowania oraz sprawność przeprowadzania transakcji wydają się być kluczowe w dalszym rozwoju technologii płatności, Bitcoin otwiera drogę do przyspieszenia transakcji mobilnych i oszczędzenia cennego czasu handlarzom oraz ich klientom.

Wiemy już, że Bitcoin jest bezpieczną metodą płatności. Wydawanie pieniędzy przy użyciu Bitcoin nie wystawia konsumentów na to samo ryzyko kradzieży tożsamości, jako ma się to w przypadku płatności kartami kredytowymi. Numery kart kredytowych i dane płatnika mogą zostać skradzione przez złodziei tożsamości, którzy przyjmują tożsamości swoich ofiar, aby następnie wydawać ich pieniądze. W przypadku Bitcoin ludzie mogą po prostu wysłać płatność na konkretny adres handlarza Bitcoin, nie udostępniając przy tym żadnych informacji finansowych lub osobistych. Jeśli zajdzie taka potrzeba, przy pomocy serwisów przetwarzających płatności, takich jak BitPay, istnieje możliwość egzekwowania od płatnika niezbędnych informacji, takich jak adres dostarczenia przesyłki lub adres e-mail w celu przesłania e-book’a.

Marcus wykonał duży krok naprzód do zmiany podejścia PayPal w stosunku do Bitcoin na lepsze. To jest jednocześnie kolejny krok do wzrostu znaczenia Bitcoin w świecie finansów.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Wykres Bitcoin

Giełda MtGox od środka

Bitcoin Laptop

Film z rozbiórki Jalapeno ASIC od Butterfly Labs